ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
نمایی از آبشار بیشه

آبشار بیشه ، مشهورترین آبشار ایران

در میان تمامی آبشار هایی که در ایران وجود دارد، آبشار بیشه ، مشهورترین آن ها است. این آبشار که یکی از بینهایت آبشارهای موجود در استان لرستان است، با چشم انداز بی نظیر و محیط بسیار زیبایی که دارد، هر ساله افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. حتی توریستان و گردشگران بسیاری وجود دارند که طولانی بودن مسیر و دور بودن آبشار را به جان می خرند و راه های طولانی را طی می کنند تا از نزدیک شاهد این آبشار و مناظر اطرافش باشند. این آبشار که جزو آبشارهای بلند ایران نیز می باشد، هر ساله میزبان مسافرا و گردشگران متعددی است. اگر با این آبشار آشنایی ندارید و تا به حال از آن بازدید نکرده اید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. یقینا پس از آشنایی با این آبشار مشهور، هوس بازدید از آن به سرتان می زند.

توضیحاتی درباره آبشار بیشه

آبشار بیشه، آبشاری مرتفع و دیدنی و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان لرستان است. این آبشار در نقطه ای قرار دارد که از زمان های قدیم و ما قبل تاریخ، محل سکونت افراد بسیاری بوده است. در واقع این استان به دلیل قرار داشتن در موقعیت مکانی خوب و در نزدیکی رشته کوه زاگرس، دارای آب و هوای بسیار عالی و همچنین جاذبه های دیدنی متعدد می باشد. اگر به بازدید از این آبشار بروید، می بینید که فضای بسیار زیبا و دیدنی ای محوطه این آبشار را فرا گرفته است.

آبشار بیشه

به طور کلی این آبشار در یکی از سرسبزترین نقاط و در میان جنگلی انبود قرار گرفته است. در واقع در منطقه ای کوهستانی، همراه با انبوهی از درختان بلو، آبشاری ۴با ارتفاع ۴۸ متر وجود دارد. در نتیجه هنگام بازدید از آن، با یک تیر چند نشان می زنید و علاوه بر بازدید از مشهور ترین آّشار ایران، می توانید در جنگل این محوطه پیاده روی کرده و همچنین از تماشای منظره زیبا، لذت ببرید.

در نزدیکی آبشار بیشه، تعداد زیادی چشمه وجود دارد. این چشمه ها، آّ این آبشار را تامین می کنند و علت به وجود آمدناین گدیده طبیعی محسور کننده می باشند. عرض این آبشار در حدود ۲۰ متر است که همین مساله، امتیاز ویژه ای به این آبشار داده است.

بهترین زمان بازدید از این آبشار

همانطور که در مطالب بالا ذکر کردیم، این آبشار در منطقه ای کوهستانی قرار دارد. در نتیجه برای سفر به آن، فصل زمستان بدترین فصل است. توصیه می کنم به هیچ عنوان در این فصل به این آبشار نروید. اما بهترین زمان برای بازدید از آبشار بیشه، فصل بهار می باشد. در این فصل آب و هوای عالی منطقه را فرا گرفته است و طبیعت زیبای منطقه، دیدن دارد. البته نا گفته نماند که فصل پاییز نیز، یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از این آبشار است. در این فصل، تمامی محوطه اطراف آبشار، رنگارنگ می شود و چشم اندازی پدید می آید که در هیچ کجا نمیتوانید آن را ببینید.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به آبشار بیشه

همانطور که در مطالب بالا مطالعه کردید، این آبشار یکی از جاذبه های دیدنی در استان لرستان می باشد. فاصله آبشار بیشه از شهر خرم آباد در حدود ۶۶ کیلومتر است. در حقیقت از شهر خرم آباد با رانندگی در حدود ۱ ساعت و نیم به راحتی می توان به این آبشار دسترسی پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *