ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
آبشار دراز کش

آبشار درازکش – آبشار ۵ تایی بابل

همانطور که می‌دانید استان مازندران به دلیل موقعیت مکانی خوبی که دارد بهترین مکان برای سفر کردن می باشد. جاذبه های دیدنی در این شهر به قدری زیاد است که هیچوقت تمام نمی شود. در حقیقت در نقطه نقطه این منطقه ، جاذبه های دیدنی فراوانی وجود دارد. در این مطلب قصد دارم یکی از این جاذبه های دیدنی را به شما معرفی کنم. آبشار ۵ تایی دراز کش یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی موجود در شمال کشور است. برای آشنایی با آبشار درازکش و دانستن همه چیز درباره آن ادامه مطلب را مطالعه کنید.

آبشار درازکش کجاست؟

این آبشار در استان مازندران و در شهر بابل قرار دارد. برای دسترسی به این جاذبه دیدنی باید از طریق جاده فیروزکوه به سمت قائم شهر حرکت کنید. وقتی به گلوگاه رسیدید از جاده فرعی خارج شوید و به سمت این جاذبه دیدنی حرکت کنید.

توصیف این آبشار زیبا

اول بگویم که برای اینکه به این آبشار برسید باید وسیله نقلیه خود را در این روستا و در مسجد محله پارک کنید. سپس راهی آبشار شوید. پیاده روی طولانی و سختی در پیش دارید. در حقیقت مسیر آبشار پر از پستی و بلندی است. در برخی از نقاط مسیر بایر سر باید جاده خاکی سربالایی را طی کنید. اما در بعضی نقاط دیگر شیب رو به پایین است و عبور از مسیر آسان تر است. پس از طی کردن مسیر و رسیدن به آبشارها ، با دیدن آن منظره زیبا تمام خستگیتان در می رود. به آبشار اول که برسید منظره زیبایی چشمتان را می گیرد.

آبشار دراز کش بابل

آبشار اول

پس از رسیدن به آبشار اول می توانید در آن منطقه اطراق کنید و خستگی مسیر را از تنتان بیرون کنید. ارتفاع این آبشار نزدیک به ۷ متر می باشد. آبشار اول به درون دریاچه ی کوچکی می ریزد که شما می توانید تنی به آب بزنید و در آن شنا کنید و لذت ببرید. علاوه بر این در این دریاچه کوچم ماهی های زیادی وجود دارند که می توانید ماهی گیری کنید و طعم لذیذ ماهی را در طبیعت بچشید.

آبشار های بالا

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردم، آبشار درازکش از ۵ آبشار تشکیل شده است. پس از استراحت کافی و دیدن کردن از آبشار اول ، می توانید راهی آبشار بعدی شوید. آبشار دوم در فاصله ۱۰۰ متری آبشار اول قرار دارد. زیبایی این آبشار نیز دست کمی از آبشار اول ندارد. در کنار این آبشار نیز می توانید بساط خود را پهن کنید و از منظره زیبای اطراف این آبشار استفاده  کنید. آبشار های سوم، چهارم و پنجم در فاصله ای در حدود ۱۰۰ متر از یکدیگر قرار دارند. بد نیست بدانید که بهتر است به سمت آبشار های دیگر نروید و به دیدن همین ۲ آبشار اکتفا کنید. زیرا مسیر آبشار های بعدی کمی سخت می باشد و همچنین زیبایی آبشار های اول و دوم را ندارد.

نمایی از آبشار دراز کش بابل

تجهیزات لازم برای سفر به آبشار درازکش

همانطور که می دانید ، یاده روی برای رسیدن به این آبشارها زیاد است. در نتیجه حتما کفش مناسب پیاده روی بپوشید تا مبادا در طول مسیر دچار مشکل شوید. اگر قصد شنا در این آبشار و دریاچه آن را دارید، حتما با خود لباس اضافی بردارید. علاوه بر این تنقلات و خوراکی نیز از واجبات سفر است. در نتیجه به مقدار کافی با خود آب و خوراکی به همراه ببرید. نکته لازم به ذکر این است که در طول مسیر و در پیاده روی در سربالایی و سراشیبی های مسیر حواستان را جمع کنید و مسیر های قدم گذاری خود را به درستی انتخاب کنید. برای حفظ زیبایی های طبیعت ، با خود به تعداد لازمکیسه زباله ببرید و زیباله های خود را جمع کنید تا مبادا آسیبی به طبعت برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *