ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
آبشار فدامی

آبشار فدامی | عجیب ترین آبشار ایران

کشور ایران به واسطه قرار داشتن در موقعیت مکانی مناسب، دارای کوهستان های بسیار زیادی می باشد. که این کوهستان ها، مرکز چشمه، رودخانه، آبشار، جنگل، غار می باشد. آبشار فدامی نیز یکی از همین آبشار هاست که به واسطه چشمه ای که از دل کوه در نزدیکی آن می جوشد، ایجاد شده و چشم انداز بسیار زیبایی را ایجاد کرده است. توضیحات و نکات بسیا جالبی در خصوص این آبشار وجود دارد که توصیه می کنم فرصت دانستن این عجایب را از دست ندهید. زیرا در این مطلب به معرفی آبشار فدامی و ویژگی ها و خصوصیات آن، موقعیت مکانی و بهترین فصل سفر به آن پرداخته ایم. پس اگر تا به حال به بازدید از این آبشار نرفته اید و یا با آن آشنایی ندارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با زیباترین و عجیب ترین آّشار ایران آشنا شوید.

مختصری درباره آبشار فدامی

آبشار فدامی که اخیرا نیز شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است متشکل از ۲ آبشار متفاوت است. یکی از این آبشار ها دارای آب شور می باشد که ارتفاع آن در حدود ۱۰ الی ۱۵ متر می باشد. منبع این آبشار آب شور، در فاصله ۵۰۰ متری از آن قرار گرفته و در تمام روزهای سال، آب این آبشار را تامین می کند. اما آبشار آب شیرین که در پایین آبشار آب شور قرار دارد نیز دارای ارتفاعی بالغ بر ۲۰ متر می باشد. در گذشته این آبشار جلوه و چشم انداز بسیار زیبا تری داشت. اما متاسفانه با دخالت انسان ها در طبیعت و به وسیله کشاورزان این منطقه، نمای زیبای این آبشار از بین رفت و امروزه، بخش کوچکی از آن باقی مانده. ابتدا این آبشار آب شیرین بسیار عریض تر بود و نمای زیباتری داشت.

نمایی از آبشار فدامی

ویژگی این آبشارها

اما همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، آبشار فدامی دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد و عجیبی دارند. ویژگی آب این آبشار ها در فصول مختلف سال متفاوت است. به این صورت که در فصول گرم سال، آبشار آب شیرین فدامی در فصل تابستان، دارای آبی خنک و گوارا می باشد. اما در فصل زمستان برعکس عمل می کند و آب آن گرم می شود.

همین ویژگی ها در آبشار آب شور فدامی نیز وجود دارد اما بالعکس. در حقیقت آبشار آب شور فدامی، در فصول گرم سال، دارای آبی گرم و در فصل زمستان، آب آن خنک می باشد. این آبشار یکی از عجیب ترین جاذبه های طبیعی در ایران است که هر ساله، مسافران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. در واقع هر ساله در گرم ترین روزهای سال، بازدید کنندگان بسیاری به سمت آبشار فدامی می روند و در حوضچه آب خنک این آبشار، به تفریح می پردازند.

موقعیت مکانی و نحوه دسترسی به آبشار فدامی

آبشار فدامی در استان فارس قرار دارد و برای بازدید از آن باید خود را به این استان که یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی و تاریخی را در خود جای داده، بروید. اما این آبشار و شهر داراب، و در منطقه فورگ قرار دارد. برای دسترسی به این آبشار باید خود را به شهرستان داراب برسانید و از این شهرستان به سمت حاجی آباد بروید. سپس خود را به روستای فدامی برسانید و در این روستا می توانید به راحتی مسیر خود را به سمت آبشار پیدا کنید.
اگر تا به حال از آبشار فدامی دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *