ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
آبشار مارگون

آبشار مارگون | مشهورترین آبشار ایران

آبشار مارگون یکی از جاذبه های گردشگری در استان فارس می باشد. جالب است بدانید که آبشار مارگون به قدری مشهور است که از آن به یکی از عجیب ترین آبشار های چشمه های خاورمیانه یاد می شود. همین مساله باعث شده تا توریستان و گردشگران بسیاری به استان فارس بیایند تا از نزدیک، این شاهکار طبیعی را ببینند و عکسی یادگاری با آن داشته باشند. در نتیجه هر ساله، افراد بسیار زیادی برای بازدید از این آبشار مسافت های کوتاه و طولانی را طی می کنند و یک روز را در طبیعت زیبای این منطقه می گذرانند. در این ممطلب به معرفی کامل این آبشار و امکانات و مسیر دسترسی به این منطقه پرداخته ایم. در نتیجه مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با مشهورترین و زثبا ترین جاذبه های گردشگری ایران آشنا شوید.

آبشار مارگون کجاست؟

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم این آبشار در استان فارس و در نزدیکی شهرستان سپیدان قرار دارد. در حقیقت موقعیت مکانی دقیق این آبشار در مرز بین استان کهکیلویه و بویر احمد و فارس قرار دارد. اما طبق تقسیمات کشوری در استان فارس قرار دارد و یکی از مشهور ترثین جاذبه های این شهر به شمار می آید.

مختصری درباره این آبشار

این آبشار یک آبشار چشمه ای می باشد. آبشار های عادی عموما از یک رودخانه نشات می گیرند و در نهایت سبب تشکیل یک رودخانه دیگر می شوند. اما آبشار مارگون از هیچ رودی نشات نگرفته. در حقیقت این آبشار از دل کوه نشات می گیرد و به واسطه چشمههای موجود در دل کوه ایجاد شده است. به عبارتی دیگر صدها چشمه این آبشار زیبا را به وجود آورده اند. ارتفاع این آبشار زیبا بالغ بر ۷۰ متر و طول آن نزدیک به ۱۰۰ متر می باشد. در نتیجه یکی از آبشار های با عظمت در ایران نیز می باشد. توصیه می کنم سفر به این منطقه و بازدید از آبشار مارگون و همچنین طبیعت بسیار زیبای اطراف آن را در برنامه های خود قرار دهید.

آبشار مارگون در زمستان

امکانات منطقه

در کنار آبشار مارگون امکانات رفاهی بسیار زیادی تعبیه شده است. در حقیقت به دلیل توریستی بودن این منطقه و بازدید بسیار زیادی که از آن صورت می گیرد، امکانات رفاهی خوبی در این منطقه تعبیه شده است تا بازدید کنندگان بتوانند علاوه بر تماشای این آبشار زیبا، خاطره ای خوب از سفر خود به یاد داشته باشند. از جمله امکانات این منطقه می توان به پارکینگ، سرویس بهداشتی، سکوهایی مخصوص اطراق و پیک نیک کردن، و همچنین مسیری سنگ فرش شده و بسیار راحت برای دسترسی آسان.

مسیر دسترسی به آبشار مارگون

برای دسترسی به این آبشار از شهر های شمالی مشور بهترین مسیر این است که خود را به شهر یاسوج برسانید. آبشار مارگون فاصله نسبتا کمی با این آبشار دارد و می توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. در نهایت در جاده یاسوج می توانید با استفاده از تابلوهای راهنما خود را به آبشار مارگون برسانید و پس از پارک وسیله نقلیه خود در پارکینگ این مجموعه، مسیری ۸۰۰ متری را تا رسیدن به آبشار طی کنید و از یکی از زیباترین و مشهورترین جاذبه های طبیعی و گردشگری ایران دیدن کنید. اگر تا به حال له دیدن آبشار مارگون رفته اید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *