ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
آبشار نوژیان

آبشار نوژیان و همه چیز درباره آن

نام استان لرستان که به میان می آید، ذهن هر فردی به سمت جاذبه های گردشگری این استان می رود. اما از مهم ترین جاذبه های گردشگری استان لرستان، آبشار نوژیان آن می باشد که به عنوان یکی از مشهورترین آبشار های این استان توجه بسیاری از گردشگران و توریستان را به سمت خود جذب می کند. این آبشار با داشتن ارتفاع بسیار بلد، بلندترین آبشار ایران می باشد و در نتیجه گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری از استان های مختلف و حتی خارج از کشور برای دیدن بلندترین آّشار ایران راهی استان لرستان می شوند. این آبشار با داشتن چشم انداز بسیار زیبا هر بازدید کننده ای را مجبور می کند تا ساعاتی را در کنار این آبشار بنشینند و به تماشای مناظر زیبای این منطقه بپردازند.

در ادامه این مطلب به معرفی کامل آبشار نوژیان و همچنین مشخصات و ویژگی آن ها پرداخته ایم. اگر با این آبشار آشنایی ندارید و یا تا به حال از آن بازدید نکرده اید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. یقینا این آبشار به حدی زیبا و هیجان انگیز است که پس از آشنایی با آن هوس بازدید آن به سرتان می زند.

معرفی آبشار نوژیان

آبشار نوژیان از آن جاذبه هایی است که هر فردی در زندگی خود باید حداقل یک بار از آن دیدن کند. منظره و چشم انداز این آبشار به حدی زیباست که می خواهید تا ساعت ها در کنار این آبشار بنشینید و به تماشای این منظره بپردازید. همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، این آبشار بلندترین آبشار ایران می باشد. به طور کلی می توان گفت طول این آبشار به ۹۵ متر می رسد و از میان دو کوه مشهور در خرم آباد به زمین می ریزد. این آبشار با داشتن عرضی در حدود ۵ متر یکی از زیباترین آبشار های ایران به شمار می آید.

چه زمانی به دیدن این آبشار برویم؟

جالب است بدانید که این آبشار نوعی آبشار دائمی می باشد که در تمامی روزهای سال جاری است و چشم انداز بی نظیری را به رخ می کشد. اما در فصول خشک سالی به ویژه اواخر تابستان، این آبشار کم آب شده و در فصول بارندگی و پر بار مانند بهار، حجم آب آبشار به بیشترین حد خود می رسد. در نتیجه اگر دوست دارید بهترین تصویر از این آبشار را مشاهده کنید فصل بهار را برای سفر به آن انتخاب کنید.

نمایی از آبشار نوژیان

نکاتی در خصوص سفر به آبشار نوژیان

درست است که این آبشار از مشهورترین جاذبه های گردشگری در استان لرستان می باشد. اما به یاد داشته باشید که امکانات بسیار کمی در این منطقه وجود دارد. در واقع می توان گفت که هیچ امکان رفاهی ای در این منطقه وجود ندارد و تنها می توانید وسیله نقلیه خود را در جایی امن پارک کنید. همچنین در نزدیکی این آبشار هیچ پمپ بنزینی وجود ندارد. در نتیجه حتما در پمپ بنزینی که در فاصله ۴۲ کیلومتری آبشار نوژیان وجود دارد باک خود را پر کنید و سپس به سمت این آبشار بروید. همچنین توصیه می کنیم مقداری خوراکی و مواد مغذی با خود به همراه داشته باشید.

آبشار نوژیان کجاست؟

همانطور که در مطالب بالا مشاهده کردید این آبشار یکی از جاذبه های گردشگری استان لرستان می باشد. موقعیت مکانی آبشار نوژیان در قسمت جنوب شرقی شهر خرم آباد می باشد و برای دسترسی به آن باید خود را به جاده کمربندی خرم آباد برسانید. در این جاده به سمت شهر پاپی حرکت کنید و سپس پس از رسیدن به سه راهی بروجرد، درود و خرم آباد مسیر خود را در حدود ۱۴ کیلومتر ادامه دهید. پس از پیمودن این مسیر تابلوی آبشار نوژیان را مشاهده خواهید کرد. از این نقطه تا آبشار در حدود ۳۸ کیلومتر فاصله است. اما لازم به ذکر است که وقتی به آبشار نزدیک شدید و از فاصله حدود ۶ کیلومتری این آبشار جاده خاکی می باشد ولی با پیمودن این جاده نیز در نهایت به این آبشار مشهور می رسید.

اگر تا به حال از آبشار نوژیان دیدن کرده اید، تجربیات خود را به ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *