ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
آبشار کلوگان

آبشار کلوگان تهران | جاذبه ای زیبا برای طبیعت گردی

آبشار کلوگان از جاذبه هایی است که در اعماق طبیعت استان تهران قرار دارد و یکی از زیباترین و خاص ترین آبشارهای پایتخت به شمار می آید. آبشار کلوگان با قرار داشتن در دره ای عمیق و طولانی، یکی از آبشار های بلند پایتخت تهران بوده که همه ساله، طبیعت گردان و گردشگران بسیاری برای بازدید از آن به آن سفر کرده و ساعاتی را در اعماق طبیعت می گذرانند. در واقع پاهی اوقات انسان ها نیاز به فاصله گرفتن از زندگی شهری و شلوغی بی حد و اندازه آن دارند و به دنبال همین مساله، به دنبال مکانی برای فرار از شهر می گردند. آبشار کلوگان با داشتن منظره ای بسیار زیبا از جمله جاذبه هایی است که بسیار مناسب فاصله گرفتن از شهر و دود و دم موجود در آن است.

به بیان بهتر اگر دوستدار طبیعت و گشت و گذار در آن هستید آبشار کلوگان از بهترین جاذبه هایی است که می توانید از آن بازدید کنید. در ادامه طلب همه چیز را درباره این آبشار و همچنین جاذبه های تفریحی و گردشگری آن بیان کرده ایم. علاوه بر این تمامی ویژگی های این منطقه و موقعیت مکانی آبشار کلوگان را ذکر کرده ایم تا بتوانیم اطلاعات مفیدی در خصوص این پدیده طبیعی را در اختیارتان قرار دهیم. در نتیجه اگر با این آبشار آشنایی ندارید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

آبشار کلوگان تهران

این آبشار از جاذبه هایی است که هر فردی در زندگی خود باید حداقل یک بار از آن بازدید کند و از زیبایی های بی اندازه محیط این جاذبه گردشگری دیدن کند. این آبشار دارای ارتفاعی در حدود ۳۰ الی ۴۰ متر می باشد و به عنوان یکی از آبشار های بلند پایتخت شناخته می شود. اما به دلیل شرایط اقلیمی پایتخت و همچنین قرار گیری آن در جنوب رشته کوه البرز، پدیده های طبیعی متعددی را در درون خود قرار داده است. اما این آبشار در شمال شرقی شهر تهران قرار گرفته و در نزدیکی روستایی به نام کلوگان در اعماق دره قرار دارد.

برای مشاهده این آبشار باید در این دره پیاده روی کنید و همچنین از میان رودخانه، و سنگ های متعددی که در مسیر دره قرار دارند عبور کنید. در انتها به آبشار کلوگان می رسید و می توانید از این آبشار دیدن کنید.

نمایی از آبشار کلوگان

بهترین فصل سفر به این آبشار

برای بازدید از این آبشار بهترین فصل سفر، فصل بهار می باشد. در این فصل دشتی که در مسیر دسترسی به آبشار قرار دارد سرپوشیده از گل می شود و چشم انداز بسیار زیبایی را تشکیل می دهد. اما لازم به ذکر است که فصل پاییز نیز درختان موجود در طبیعت این منطقه رنگ ه ای متفاوتی به خود می گیرند و یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی را به وجود می آورند. البته اگر قصد سفر به آبشار کلوگان در پاییز را دارید توصیه می کنیم لباس مناسب بپوشید تا از سرمای زیاد این منطقه دچار ابتلا به بیماری نشوید.. علاوه بر این جالب است بدانید که زمستان های این منطقه نیز بسیار زیبا هستند و ارزش بازدید را دارند.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به آبشار کلوگان

موقعیت مکانی این آبشار در منطقه شمیرانات استان تهران می باشد. در واقع همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم، این آبشار در شمال شرقی شهر تهران قرار گرفته و برای دسترسی به آن باید از پایتخت خارج شوید. برای رسیدن به آن باید خود را به بزرگراه شهید بابایی برسانید و در این بزرگراه از مسیر جاده لشکرک به سمت فشم بروید. سپس در این شهر به سمت روستای کلوگان بروید و در محیط بیرونی روستا وسیله نقلیه خود را پارک کرده و باقی مسیر را باید از میان دشتی بزرگ و دره ای عمیق عبور کنید تا در نهایت آبشار کلوگان را از نزدیک مشاهده کنید. اگر تا به حال از این آبشار دیدن کرده اید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *