ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
امام زاده داوود

امام زاده داوود تهران کجاست؟

امام زاده داووی یکی از جاذبه های دیدنی و زیارتی در نزدیکی شهر تهران است. در زمان های قدیم امام زاده داوود یکی از مقاصد مهم زیارتی در تهران بود و افراد بسیاری به این آستان مقدس می رفتند و تا چند روز در این منطقه می ماندند. حتی آثاری باقی مانده از سفر پادشاهان و بزرگان ایران به این منطقه نیز وجود دارد. اما این روزها می توان ۱ ساعته به امام زاده داوود رسید و از منطقه کوهستانی و زیبای آن نیز دیدن کرد. در این مطلب همه چیز را درباره امام زاده داوود و معرفی و امکانات آن بیان کرده ایم. توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا علاوه بر آشنایی با این آستان مقدس، بازدید از آن را نیز در برنامه های سفر خود قرار دهید.

تاریخچه امام زاده داوود

گفته شده است که این فرد، از نسب امام یازدهم شیعیان، امام حسن عسگری (ع)، می باشد. امروزه، اطلاعات دقیقی از نحوه مرگ ایشان وجود ندارد. اما برخی می گویند که ایشان، به همراه پدر و برادران خود و همچنین امام هشتم شیعیان، امام رضا (ع)، به ایران آمده بودند. در ایران هنگامی که به سمت شمال کشور سفر می کردند در راه توسط عثمانی ها به قتل رسیدند و از آن موقع، در همین منطقه به خاک سپرده شده اند. اما علاوه بر امام زاده داوود، امام زاده های دیگری نیز در همین منطقه وجود دارد که مربوط به پدر و برادران امام زاده داوود می باشد.

مختصری درباره این منطقه

ابتدا، بقعه امام زاده داوود در دوره صفویان ساخته شد. اما به دلیل قرار داشتن در منطقه ای کوهستانی، بار باران شدید و وقوع سیل تمامی آثار را از بین برد و تنها یک بخش از آن باقی ماند. سپس در دوران قاجار، بار دیگر این امام زاده ساخته شد و حرم آن از آن زمان تا به امروز باقی مانده است. البته طبق برخی اسناد، آثار دیگری نیز در این منطقه ساخته شده بود که امروزه هیچ اثری از آن ها نیست.

امکانات و دیدنی های امام زاده داوود

در این منطقه علاوه بر اماکن زیارتی، امکانات تفریحی و گردشگری وجود دارد. وجود یک شهربازی در نزدیکی این امام زاده، سبب شده تا مسافران بیشتری به این منطقه بیایند. همچنین یک بازارچه در کنار این امام زاده وجود دارد که می توانید هر چه که نیاز دارید را از آن تهیه کنید. در این بازارچه رستوران، مغازه های متنوع و لباس فروشی و اسباب فروشی و لبنیاتی وجود دارد.

جاذبه های تفریحی امام زاده داوود

موقعیت مکانی

امام زاده داوود در کوه های شمال شهر تهران و در شمال شرقی منطقه سولقان قرار دارد. در جنوب شرقی این امام زاده، منطقه توچال و پس قلعه قرار دارد. همچنین در شمال آن شهرستانک قرار دارد. امروزه مسیر دسترسی به این منطقه زیارتی بسیار آسان است و از شهر تهران می توان ۱ ساعته به آن دسترسی پیدا کرد.

مسیر دسترسی به امام زاده داوود

برای دسترسی به این منطقه باید خود را به اتوبان شهید همت برسانید. در این اتوبان در کنار بوستان جوانمردان، از خروجی خارج شوید و به سمت شهران حرکت کنید. از شهران تا امام زاده مسیری در حدود ۲۵ کیلومتر را طی کنید تا در نهایت به پارکینگ این منطقه برسید. پس از ۱۵ دقیقه پیاده روی به مقصد رسیده اید. اگر تا به حال از این امام زاده دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *