ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
تنگه شیرز (1)

معرفی تنگه شیرز و زیبایی های آن در سال ۹۹

کشور ایران یکی از کشور هایی است که با توجه به موقعیت مکانی که دارد، دارای تعداد زیادی جاذبه های گردشگری و طبیعی می باشد. این جذبه های گردشگری به قدری زیبا و دیدنی هستند که مققصد بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران می باشند. بسیاری از این جاذبه های گردشگری در مناطق کوهستانی قرار دارند. یکی از این جاذبه های طبیعی که اتفاقا بسیار هم مشهور می باشد تنگه شیرز نام دارد. این تنگه با قرار داشتن در رشته کوه زاگرس یکی از منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری ایران است که هر ساله افراد بسیار زیادی به آن سفر می کنند. در این مطلب قصد دارم همه چیز را درباره این تنگه و جاذبه های گردشگری آن بیان کنم. پس مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با یکی از متفاوت ترین جاذبه های گردشگری ایران آشنا شوید.

مختصری درباره تنگه شیرز

این تنگه یکی از مکان هایی است که هر کس قبل از مرگش باید ببیند. دیوار هایی به بلندای ۲۰۰ متر، و رودخانه ای که در کف این تنگه جاری است، چشم انداز این جاذبه را دو چندان کرده است. به طور کلی مسیر تنگه در حدود ۵ کیلومتر می باشد. همچنین بلندای دیواره های آن در طول مسیر متفاوت است. برای مثال در اوایل راه تنگه، بلندی دیواره ها به ۱۰ متر، و در انتهای آن نزدیک به ۲۰۰ متر می باشد. در واقع هرچه در مسیر جلوتر بروید، ارتفاع دیواره ها نیز بیشتر می شود. در این تنگه غار، رودخانه، فضاهای سبز و درختان متعدد وجود دارد که تماشای هر کدام از آن ها حس و حال خوبی دارد.

ماهی گیری

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در رودخانه ای که در بستر تنگه شیرز جاری است، ماهی های زیادی زندگی می کنند. در نتیجه می توانید با به همراه بردن قلاب ماهی گیری، اقدام به انجام این کار کنید و طعم خوش ماهی های این مطقه را بچشید.

تجهیزات لازم برای سفر به تنگه شیرز

به یاد داشته باشید که برای رسیدن به این تنگه باید پیاده روی کنید. همچنین در خود تنگه نیز پیاده روی طولانی در پیش دارید. در نتیجه بسیار مهم است که کفش مناسب به همراه داشته باشید. همچنین اگر قصد بازدید از غار موجود در این تنگه را داشتید، حتما باید کفشی مناسب بپوشید تا سنگ ای تیز موجود در کف این غار، آسیبی به شما وارد نکنند.

ر

تنگه شیرز کجاست؟

حتما برایتان سوال شده که این تنگه کجاست؟ تنگه شیرز یکی از جاذبه های گردشگری استان لرستان است. مسیر دسترسی به این تنگه بسیار راحت اما طولانی است. راحت ترین مسیر دسترسی به این جاذبه طبیعی این است که ابتدا خود را به شهر خرم آباد برسانید. سپس از این شهر باید مسیری را در حدود ۸۶ کیلومتر بروید تا به منطقه کوهدشت برسید. در کوهدشت نیز پس از طی کردن مسیری در حدود ۵۰ کیلومتر در نهایت به یک پارکینگ می رسید. باید وسیله نقلیه خود را در این پارکینگ پارک کنید و باقی راه را پیاده طی کنید.

بهترین زمان بازدید از این تنگه

با توجه به کوهستانی بودن این منطقه، فصول سرد سال، زمان مناسبی برای بازدید از تنگه شیرز نیست. در نتیجه اگر قصد سفر به آن را دارید، بهتر است فصول گرم سال یعنی فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید. در این فصول چشم انداز این تنگه بسیار دیدنی می شود. بازدید از این تنگه بسیار هیجان انگیز است. اگر تا به حال به تنگه شیرز سفر کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *