ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
جاذبه های گردشگری مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد در سال ۹۹

شهر مشهد، مرکز مذهبی ایران می باشد که هر ساله افراد بسیاری را برای زیارت به سمت خود جذب می کند. این شهر یکی از شهر های تاریخی و توریست پذیر ایران می باشد. به همین سبب تورهای بسیاری برای تفریح و استفاده از جاذبه های گردشگری مشهد وجود دارند و هر روزه، بازدید کنندگان و گردشگران بسیاری برای بازدید از این شهر و زیارت حرم مطهر امام هشتم (ع) به آن سفر می کنند. در این مطلب به معرفی کامل جاذبه های گردشگری مشهد و همچنین بهترین زمان سفر به آن پرداخته ایم. اگر تا به حال به بازدید از این شهر و جاذبه های گردشگری آن نپرداخته اید و یا حتی با این جاذبه ها آَنایی ندارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

معرفی جاذبه های گردشگری مشهد

شهر مشهد، تنها شهر مذهبی ایران نیست! بلکه اگر با آن آشنا باشید، میبینید که جاذبه های گردشگری بسیار زیادی در آن وجود دارد و بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. در ادامه به معرفی جاذبه های تاریخی، جاذبه های تفریحی پرداخته ایم.

جاذبه های تاریخی

یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گرشگری مشهد، جاذبه های تاریخی آن می باشد. این جاذبه های تاریخی عبارتند از: مقبره تاریخی فردوسی، آرامگاه نادر شاه افشار، بند گلستان، غار مغان، خانه ملک، آرامگاه شیخ بهایی، مدرسه علمیه عباس قلی خان شاملو، گنبد سبز، آرامگاه پیرپالاندوز، مقبره فردوسی، مسجد ۷۲ تن، مسجد گوهرشاد، حمام مهدی قلی بیک، کلیسای مسروپ قدس، خانه تاریخی ملک، خانه داروغه، و … . البته لازم به ذکر است که این ها، فقط بخشی از جاذبه های تاریخی مشهد می باشند. جاذبه های تاریخی بسیار دیگری نیز در شهر مشهد وجود دارد که بازدید ازآن ها نیز خالی ازلطف نیست.

جاذبه های تفریحی

جاذبه های گردشگری مشهد، بسیار زیاد می باشد. به طوری که اگر قصد بازدید از تمامی آن ها را داشته باشید، یک هفته زمان کمی است و نیاز به وقت بیشتری می باشید. اما به طور کلی، مشهور ترین جاذبه های تفریحی این شهر عبارتست از: پارک وکیل آباد، غار بیمار آب، کوهسنگی (کوسنگی)، دریاچه چشمه سبز، پارک هفت حوض، پارک وکیل آباد، باغ گیاه شناسی ملی ایران، باغ ملی، شهر شاندیز، روستای زشک، مجموعه تفریحی چالیدره، موزه نان، پارک علمی پروفسور بازیما، سرزمین موج های آبی، پارک آبی ایرانیان، پارک ساحلی آفتاب، پارک آبی موج های خروشان، روستای عنبران، باغ پرندگان، موزه فرش، و … .

چالیدره یکی از جاذبه های گردشگری مشهد

بهترین زمان سفر و استفاده از چالیدره یکی از جاذبه های گردشگری مشهد

برای استفاده و بهره بری بیشتر از جاذبه های گردشگری مشهد، بهتر است بدانیم که چه زمانی برای سفر به این شهر مناسب است. به طور کلی موقعیت مکانی این شهر به گونه ای است که تابستان های آن به شدت گرم و خشک است. به عبارت دیگر این شهر، تابستان های بسیار گرمی دارد. اما بهترین زمان برای سفر به آن، فصل بهار می باشد. در این فصل، آب و هوای بسیار عالی در شهر برقرار است. به یاد داشته باشید که زمستان، بدترین زمان برای سفر به این منطقه است. علت هم این است که در این فصل، هوا به شدت سرد می باشد و نمی توان به راحتی از تمامی جاذبه های این شهر بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *