ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
جزیره هندورابی

جزیره هندورابی | معرفی + جاذبه های گردشگری در سال ۹۹

جزیره هندورابی، یکی از جزایر مشهور در آب های خلیج فارس می باشد. این جزیره که یکی از متعدد جزایر جنوبی کشور می باشد، جزو بکرترین جزیره های ایران می باشد. همین مساله نشان دهنده این است که مکان بسیار خوبی برای مسافرت و بازدید می باشد. این جزیره هر ساله میزبان حجم بسیاری از بازدید کنندگان می باشد و گردشگرانی که به جزیره کیش و یا قشم سفر می کنند، عموما در سفر خود، سری به این جزیره کوچک و مشهور نیز می زنند. در این مطلب به معرفی جزیره هندورابی و همچنینی جاذبه های گردشگری آن پرداخته ایم. اگر تا به حال از این جزیره بازدید نکرده اید و یا درباره آن اطلاعی ندارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مختصری درباره جزیره هندورابی

این جزیره، از توابع جزیره کیش می باشد. علاوه بر این، طبق تقسیمات استان ها، یکی از جاذبه های گردشگری استان هرمزگان می باشد. بیشتر جزایر موجود در خلیج فارس، جزو استان هرمزگان است. در نتیجه همینمساله، امتیاز ویژه ای به این جزیره داده است. به طور کلی مساحت این جزیره در حدود ۲۳ هکتار است. همچنین جمعیت بسیار کمی در آن مشغول به زندگی می باشد. تعداد جمعیت این جزیره به حدی کم است که می توان به آن لقبجزیره متروکه را نیز نسبت داد. موقعیت مکانی این جزیره در بین دو جزیره لاوان و کیش می باشد و برای دسترسی به آن، باید خود را به یکی از این جزایر برسانید. در ادامه مطلب به توضیحاتی در خصوص این جزیره و امکانات و جاذبه های گردشگری آن پرداخته ایم.

نمایی از جزیره هندورابی

جاذبه های گردشگری

در این جزیره، جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد. از جمله این جاذبه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• قبرستان روستای این جزیره
• روستای الدوران
• روستای الصراه
• مسجد
• سواحل زیبا و بکر
• کلوپ دریایی
• آب انبار
• گونه های متعدد جانوری
اشاره کرد. توصیه می کنم اگر به جزیره هندورابی سفر کردید، بازدید از این جاذبه های گردشگری را در برنامه های خود قرار دهید.

امکانات رفاهی جزیره هندورابی

شاید فکر کنید به علت اینکه جمعیت کمی در آن زندگی می کنند، امکانات رفاهی آن چنانی در این جزیره وجود ندارد. اما باید بگوییم سخت در اشتباهید. در این جزیره امکانات متعددی همچون کافه، رستوران، بوفه، فروشگاه، اشاره کرد. وجود این امکانات در جزیره برای بازدید کنندگان اهمیت بسیار زیادی دارد و کمک بزرگی هب بازدید کنندگان جزیره می کند.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، جزیره هندورابی بین دو جزیره لاوان و کیش قرار گرفته است. برای دسترسی به این جزیره هم می توانید خود را به جزیره کیش برسانید و هم از طریق بندر عباس اقدام کنید. برای دسترسیاز طریق بندرعباس باید خود را به بندر چیروئیه برسانید. سپس به وسیله قایق، فاصله ای در حدود ۹ کیلومتر را طی کنید تا به جزیره هندورابی برسید. علاوه بر این همه روزه، می توانید با استفاده از قایق هایی که در جزیره کیش وجود دارد، خود را به این جزیره برسانید. برای بازدید از این جزیره کوچک، نیازی نیست با کمک فردی خبره از آن بازدید کنید. این جزیره سطحی کاملا صاف دارد و تنها برخی از مناطق آن به صورت کاملا ناچیز برآمده هستند. به بیان بهتر، بلندترین نقطه ای که در این جزیره جود دارد تا سطح دریا حدود ۴۵ متر ارتفاع دارد. از روی این نقطه می توانید تمامی جزیره را بازدید کنید.
اگر تا به حال از جزیره هندورابی دیدن کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *