ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
دلفین های جزیره هنگام

جزیره هنگام | جزیره ای نورانی در شب

جزیره هنگام یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری در ایران و در میان تمامی جزایر ایران می باشد. همه ی ما رفتن به ساحلی آرام، که نسیم خنکی در حال وزیدن باشد، و در حالی که آب خنک دریا پوست پایمان را لمس می کند، به تماشای غروب آفتاب نشسته باشیم و گوش دادن به صدای بی نظیر موج های خروشان دریا را دوست داریم. اما متسافانه امروزه اکثر ساحل های این کشور مملو از زباله و تخریب های انسانی می باشد. اما شاید برایتان جالب باشد بگوییم که مقصدی وجود دارد به نام جزیره هنگام که با سفر به آن می توانید مدتی را در ساحلی بسیار زیبا، محیطی آرام و ساکت، که شن های آن ویژگی های بسیار جالبی دارند بگذرانید. این جزیره که در جنوب کشور دارای مناظر بسیار زیبا و دیدنی می باشد.

در ادامه این مطلب به معرفی کامل جزیره هنگام، جاذبه های گردشگری و دیدنی آن و همچنین بهترین و زیباترین جاهای آن پرداخته ایم. اگر تا به حال به این جزیره سفر نکرده اید و یا با آن آشنایی ندارید ادامه این مطلب را از دست ندهید. حتی اگر به دنبال مقصدی خاص و پر از آرامش می گردید می توانید با مطالعه این مطلب با بهترین و زیباترین جزیره ایران آشنا شوید.

جزیره هنگام کجاست؟

جزیره هنگام یکی از مهم ترین و زیباترین جزیره های ایران است. این جزیره در آب های نیلگون خلیج فارس قرار دارد و موقعیت مکانی آن در جنوب جزیره قشم می باشد و دسترسی به آن بسیار آسان است. اگر قصد بازدید از این جزیره را داشتید ابتدا باید خود را به جزیره قشم برسانید و سپس خود را به اسکله ای به نام کندالو برسانید. در این اسکله قایق هایی وجود دارند که شما را به راحتی به این جزیره می رسانند.

همه چیز درباره جزیره هنگام

جزیره هنگام از جمله جاذبه هایی است که هر فردی باید حداقل یک بار از آن بازدید کند. این جزیره دارای جاذبه های گردشگری متعددی می باشد که در ادامه مطلب بهترین و محبوب ترین جاهای دیدنی جزیره هنگام را معرفی کرده ایم. اما باید اشاره کنیم که این جزیره از زمان های بسیار دور، محل اقامت بسیاری از هموطنانمان بوده است و حتی امروزه نیز جمعیت بسیاری در این جزیره ساکن هستند و با ماهیگیری امرار معاش می کنند.

آکواریوم طبیعی در دل دریای جزیره هنگام

جالب است بدانید که آب های موجود در ساحل جزیره هنگام بسیار زلال و شفاف هستند و در نتیجه با غواصی در این آب ها می توانید از زیباترین ماهی های خلیج فارس دیدن کنید و از منظره ی زیبای زیر آب لذت ببرید.

آکواریوم طبیعی جزیره هنگام

گونه های جانوری موجود در جزیره

جالب است بدانید که در این جزیره گونه های مختلفی از جانوران زندگی می کنند. این این گونه های جانوری می توان به جبیر، خار دم، کروکودیل، و .. اشاره کرد. یکی از دیدنی ترین و زیباترین گونه های جانوری در این جزیره، دلفین های زیبای آن می باشد. پیشنهاد می کنیم حتما از دلفین های این جزیره دیدن کنید.

در جزیره هنگام آثار تاریخی وجود دارد؟

جالب است بدانید که با توجه به موقعیت مکانی ای که جزیره هنگام دارد، از زمان های بسیار قدیم مورد توجه بسیاری از گردشگران و حاکمان بوده است. یکی از آثار تاریخی موجود در این جزیره، تاسیسات انگلیسی ها اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *