ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
درکه

درکه تهران | معرفی + امکانات + مسیر دسترسی

درکه امروزه به یکی از شلوغ ترین و محبوب ترین جاذبه های تفریحی در شهر تهران تبدیل شده است. درکه در زمان های قدیم یک روستا بود اما به مرور زمان و با توجه به بازدید های بسیاری ا که از آن می شد، امکانات متععدی به آن افزوره شد. این جاذبه گردشگری در یک منطقه کوهستانی و با آب و هوای بی نظیر و عالی قرار دارد. هر ساله افراد بسیاری از نقاط مختلف شهر تهران و حتی ایران بار خود را می بندند و مسافت های کوتاه و طولانی را برای بازدید از این جاذبه گردشگری طی می کنند.

در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره درکه تهران و امکانات تفریحی آن، همچنین موقعیت مکانی و مسیر دسترسی آن بیان کنم. اگر تا به حال به این جاذبه گردشگری نرفته اید پیشنهاد می کنم این مطلب را بخوانید. اطمینان می کنم پس از خواندن این مطلب هوس بازدید از این منطقه به سرتان می زند.

درکه تهران کجاست؟

این جاذبه تفریحی و گردشگری در منطقه شمالی تهران واقع شده است. در واقع این منطقه از شمال با رشته کوه البرز، از شرق با منطقه ولنجک و از جنوب با منطقه اوین همسایگی دارد. به علت قرار داشتن آن در این منطقه، امکان دسترسی به آن بسیار آسان است و به راحتی می توانید به بازدید از آن بروید.

نمایی از درکه تهران

توصیف این جاذبه گردشگری

با گفتن نام درکه اولین چیزی که به ذهن خیلی ها می رسد، کوهنوردی است. این منطقه از تهران بسیار مناسب برای کوهنوردی است. در واقع افراد بسیاری، صبح خیلی زود از این منطقه راه می افتند و راهی قله می شوند. اما جدا از کوهنوردی، یکی از جذابیت های این منطقه رودی است که از میان این منطقه می گذرد.این رود درختان بسیاری را سیراب می کند و چشم انداز این منطقه را دو چندان می کند. از دیگر مزایای این منطقه، کافه ها و رستوران های متعددی است که در آن ساخته شده است. در حقیقت با سفر به این منطقه هم می توانید از طبیعت زیبا لذت ببرید و هم شکم گردی کنید و مزه ی غذاهای خوش طعم این رستوران ها را در هوای عالی درکه بچشید.

دیدنی ها و جاذبه های تفریحی و گردشگری در درکه

در این منطقه فضا برای گردشگری و پیاده روی بسیار زیاد وجود دارد. حتی مناطق تاریخی بسیاری نیز در آن وجود دارد. در ادامه برخی از این جاذبه های گردشگری و امکانات تفریحی نام برده شده اند.

  • امامزاده سید محمد والی
  • جنگل کارا
  • آبشار کارا
  • قله کلاغ چین
  • قله توچال
  • تنقلات فروشی و رستوران و کافه
  • پیاده روی و کوه نوردی
  • امکان پیک نیک کردن

مسیر دسترسی

برای دسترسی به درکه تهران باید خود را به اتوبان شهید جمران برسانید. سپس از طریق خیابان یمن و خیابان رشیدالدین فضل الله خود را به این منطقه برسانید.

اما علاوه بر وسیله نقلیه شخصی، می توانید با استفده از وسایل نقلیه عمومی نیز به راحتی به این منطقه دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی به این منطقه با استفاده از وسایل نقلیه عمومی می توانید از ۲ طریق اقدام کنید. مترو و سامانه اتوبوس رانی تندرو. اگر قصد دارید با استفاده از مترو به درکه بروید باید ابتدا خود را به متطروی خط ۱ تهران برسانید و در ایستگاه تجریش پیاده شوید. سپس در این ایستگاه با استفاده از تاکسی های خطی به درکه برسید. همچنین می توانید با استفاده از سامانه تندرو اتوبوس رانی خود را به پارک وی برسانید. سپس از این مسیر تا پمپ بنزین ولنجک پیاده بروید. سپس از این مسیر تا درکه را با استفاده از تاکسی ادامه دهید و به این جاذبه گردشگری برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *