ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
دریاچه حلیمه جان

دریاچه حلیمه جان ، عروس رودبار

آدمها دو دسته اند،یک دسته آنهایی هستند که جاده ها را به نهایت سرعت میرانند تا به مقصد برسند و دسته ی دیگر کسانی اند که به جای مقصد مسیر هدفشان است و از آن لذت میبرند.
اگر شما جزء دسته ی دوم هستید و قصد عزیمت به گیلان از طریق آزادراه قزوین-رشت را دارید این مطلب را بخوانید تا با دریاچه حلیمه جان بیشتر آشنا شوید.

دریاچه حلیمه جان کجاست؟

دریاچه حلیمه جان،در شهرستان رودبار و در نزدیکی شهر توتکابن گبلان است. اگر در آزاد راه قزوین-رشت به سمت توتکابن یا رشت برانید حدودا پنج کیلومتر بعد از شهر رودبار تابلوی روستای حلیمه جان را خواهد دید با دو دقیقه رانندگی در جاده ی این روستا به دریاچه ی حلیمه جان خواهید رسید.

حلیمه جان یا عروس؟
رنگ آب این دریاچه با وجود جلبک های سبز رنگ درون خود صبح ها به رنگ سبز است اما در نیمه ی روز و با وزش باد بر سطح دریاچه جلبک ها به کناری رفته و دریاچه به دو رنگ سبز و آبی شبیه میشود، گویی عروسی است که تور را از صورت خود کنار زده تا رخ نمایی کند. شایدبه همین دلیل است که این دریاچه را، دریاچه عروس نیز میخوانند.

دریاچه حلیمه جان

شگفتی های این در یاچه

همانطور که گفته شد دورنگ بودن آب این دریاچه بر جذابیت های آن افزوده است،به علاوه موقعیت این دریاچه به گونه ای است که شما میتوانید انعکاس درختان انبوه این دریاچه را درون آب آن ببینید.
دریاچه حلیمه جان بسیار بکر است و کمتر کسی آن را میشناسد، اما اگر در اواسط هفته به سراغ این دریاچه بروید شانس این را خواهید داشت که بتوانید در اطراف این دریاچه کمپ کنید و یک روز سرشار از آرامش را در طبیعت سپری کنید.
اگر خوش شانس باشید شاید بتوانید گاومیش هایی که به قصد سیراب کردن خود به این دریاچه می آیند را ببینید و به لاک پشت های کوچک و بزرگی که در این دریاچه زندگی میکنند غذا بدهید و از تماشایشان لذت ببرید.

امکانات تفریحی دریاچه حلیمه جان

همانطور که گفته شد این دریاچه بسیار بکر است و امکانات رفاهی چندانی در اطراف آن احداث نشده.خود همین مسئله بر زیبایی های این دریاچه افزوده است.
برای تفریح در کنار این دریاچه،اگر عکاس هستید میتوانید دوربین خودتان را با خود ببرید تا از مناظر این دریاچه عکاسی کنید و از ثبت زیبایی های آن بیش از پیش به وجد بیایید.
اگر اهل ماهیگیری هستید باید به شما بگوییم که این دریاچه محل بسیار خوبی برای ماهی گیری است و نشستن در سکوت و گرفتن ماهی از دریاچه حلیمه جان میتواند روز خوشی را برای شما رقم بزند.
به علاوه گاهی نیز اهالی این روستا قایق هایشان را به آب می اندازند و اگر خوش شانس باشید شاید یتوانید آنهارا همراهی کنید.

اقامت در روستای حلیمه جان

همانطور که گفته شد اطراف این دریاچه ی زیبا امکانات رفاهی چندانی وجود ندارد و اگر قصد ماندن کنار این دریاچه را داشته باشید میتوانید اطراف آن چادر بزنید،البته یک اقامت گاه بوم گردی با همینت نام حلیمه جان نیز در این روستا وجود دارد که شاید بتوانید یک شب را در یکی از اتاقهای آنجا بگذرانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *