ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
دریاچه فراخین

دریاچه فراخین – زیباترین دریاچه مازندران

در مناطقه شمالی کشور مناطق گردشگری و تفریحی بسیارزیادی وجود دارد. یکی از این جاذبه های گردشگری ، دریاچه فراخین می باشد. دریاچه فراخین با طبیعت بسیار زیبایی که دارد اخیرا بازدید کنندگان و گردشگران زیادی را به سمت خود  جذب کرده است. حتی تورهای گردشگری زیادی نیز وجود دارند که به صورت یک روزه مسافران زیادی را برای بازدید از این جاذبه طبیعی می برند. چشم انداز این دریاچه در فصل تابستان به قدری زیبا است که بازگشت به خانه را بسیار سخت می کند. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره این دریاچه بکر و طبیعت زیبای آن بازگو کنم. پیشنهاد می کم این مطلب را مطالعه کنید تا بیشتر با جاذبه های گردشگری ایران آشنا شوید.

دریاچه فراخین کجاست؟

این دریاچه زیبا در استان مازندران واقع شده است. موقعیت مکانی دقیق آن در نزدیکی نوشهر و روستای کندلوس می باشد. برای دسترسی به این دریاچه ابتدا باید خود را به نوشهر برسانید. که پیشنهاد می کنم از طریق جاده چالوس به این شهر بروید تا در طول مسیر نیز از جاذبه های طبیعی لذت ببرید. پس از رسیدن به نوشهر باید به سمت نور حرکت کنید. در حقیقت این دریاچه در مسیر جنگل های کجور و نوشهر قرار گرفته است. پس از رسیدن به روستای کندلوس به سمت شرق آن حرکت کنید و پس از طی کردن مسافت کمی از مسیر، خروجی این دریاچه را مشاهده خواهید کرد.

البته راه دیگری برای دسترسی به این دریاچه دارید. از روشته کوه البرز نیز راهی کوهستانی برای دسترسی به این دریاچه وجود دارد. باید بگویم که این مسیر نیز ، زیبایی های کمی از مسیر اول ندارد. اگر از این دو راه نتوانستید دریاچه فراخین را پیدا کنید ، می توانید از اپلیکیشن گوگل مپ نیز استفاده کنید.

نمای دریاچه فراخین از بالا

توصیف این دریاچه زیبا

این دریاچه در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. به همین علت دارای آب و هوایی بی نظیر و بسیار عالی می باشد. در فصل زمستان ، دریاچه حال و هوای دیگری دارد و منظره ای بسیار زیبا محیط دریاچه فراخین را فرا می گیرد. برای دسترسی به این جنگل ابتدا باید تا نزدیک دریاچه را با وسیله نقلیه طی کنید. و باقی مسیر را که آنچنان هم طولانی نیست ، پیاده طی کنید. درخت های این منطقه از نوع جنگل های هیرکانی می باشد. همین موضوع سبب می شود تا چشم انداز این دریاچه و محیط اطراف آن دو چندان شود.

امکانات

در نزدیکی این دریاچه نه سوپر مارکتی وجود دارد. نه بوفه نه رستوران. پس باید هر چه را که فکر می کنید لازم است را با خود به همراه ببرید. اعم از تنقلات و خوراکی ، غذا ، آب ، و وسایل دیگر. اما باید بگویم که در این دریاچه امکانلات تفریحی وجود دارد. قایق رانی در این دریاچه مجاز است و اگر اهل قایق سواری هستید می توانید به همراه خود قایق ببرید و در محیط این دریاچه نهایت لذت را ببرید. همچنین شنا در این دریاچه نیز آزاد است و می توانید لذت شنا در این محیط و دریاچه را تجربه کنید.

بهترین زمان بازدید

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردم، این دریاچه در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. این موضوع نشان دهنده این است که زمستان هایی سرد و تابستان هایی معتدل این منطقه را فرا می گیرد. اگر فردی هستید که هوای خنک اذیتتان نمی کند ، پیشنهاد می کنم پاییز های این منطقه را از دست ندهید. درختان رنگارنگ زیبایی خاصی به محیط می بخشد و منظره ای بی نظیر را ایجاد می کند. اما اگر سفر در خنکی و سرما را دوست ندارید فصول بهار و تابستان بهترین زمان بازدید از دریاچه فراخین می باشد.

جاذبه های دیدنی نزدیک دریاچه فراخین

در نزدیکی دریاچه فراخین ، جاذبه های دیدنی دیگری نیز وجود دارد. یکی از این جاذبه های دیدنی که شهرت آن به گوش افراد بسیاری رسیده است ، آبشار دارنو می باشد. این آبشار دارای ۷ طبقه می باشد و چشم انداز آن در میان این جنگل ها بسیار زیبا و دیدنی است. برای دسترسی به این آبشار باید کمی از مسیر را با استفاده از وسیله نقلیه طی کنید. سپس باقی مسیر را پیاده بروید. وقتی به آبشار اول برسید، با منظره بی نظیری رو به رو می شوید. فاصله آبشار اول تا دوم حدود ۴۰ دقیقه می باشد اما باید بگویم پیاده روی در این جنگل و بازدید از آبشار دوم ارزش دوری راه را دارد. پیشنهاد می کنم اگر به دیدن دریاچه فراخین رفتید ، حتما از این آبشار زیبا نیز دیدن کنید.

آبشار-دارنو

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی در نزدیکی دریاچه فراخین ، روستای کندلوس می باشد. این روستابه علت قدمت بالایی که دارد جزو جاذبه های تاریخی نیز به حساب می آید. در حقیقت قدمت این روستا نزدیک به ۴۰۰۰ سال می باشد. در این روستا جاذبه های طبیعی زیادی وجود دارد. برای مثال ریال چشمه ، آبشار، رودخانه و …. . همچنین یک موزه در روستای کندلوس وجود دارد که بازدید از آن نیز خالی از لطف نیست. از دیگر جاذبه های دیدنی در نزدیکی این دریاچه می توان مرداب هسل و دریاچه ارواح می باشد. اگر به این مناطق سفر کرده اید تجربیات خود را با ما و دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *