ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
ساحل شهر پارسیان

سفری اعجاب انگیز به شهر پارسیان و جاهای دیدنی آن

شهر پارسیان نام یکی از مشهور ترین شهر های استان هرمزگان می باشد. همه ی ما تصاویری از جزایر بسیار زیبا و رویایی، جاذبه های طبیعی بی نظیر در سراسر دنیا، و به طور کلی جاهای دیدنی بسیار زیادی را دیده ایم که گاهی اوقات باعث می شدند آرزوی سفر به آن ها در دلمان بیافتد. در واقع جاذبه هایی در برخی از نقاط دنیا وجود دارد که گاهی آدم تصور می کند اینجا بهشتی پنهان شده در زمین است که دسترسی به آن ها امکان پذیر نیست. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که در جنوب کشور، شهری به نام پارسیان وجود دارد که جاهای دیدنی آن، کم از زیباترین جاهای دیدنی در دنیا ندارند. در شهر پارسیان به قدری جاهای دیدنی وجود دارد که دل کندن از آن ها کار بسی دشواری می باشد.

در ادامه این مطلب به معرفی شهر پارسیان ، جاذبه های گردشگری آن و زیباترین بخش های این شهرستان پرداخته ایم. جالب است بدانید که این شهر از لحاظ موقعیت مکانی نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در نتیجه آشنایی با آن شما را ترغیب خواهد کرد که در اولین فرصت از آن ها بازدید کنید. در نتیجه توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مختصری درباره شهر پارسیان

شهر پارسیان، با قرار داشتن در موقعیت مکانی ای عالی قرار دارد. در واقع این شهر، به دلیل هم مرز بودن با دریا و همچنین وجود کوه های متعدد، دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد. همچنین جالب است بدانید که در این شهر آثار تاریخی بسیار زیادی کشف شده است. این آثار تاریخی مورد بررسی های بسیار زیادی قرار گرفتند و در نهایت کاشف به عمل آمد که قدمت این شهر و زندگی انسان ها در آن، به ۱۵۰۰ سال می رسد. در واقع این شهر دارای جذابیت ها و ویژگی های بسیار زیادی می باشد که همین مساله سبب شده تا از چندین سال پیش، تا به امروز، انسان ها در شهر پارسیان مقیم باشند.

شهر پارسیان کجاست؟

موقعیت مکانی شهر پارسیان در استان هرمزگان قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان است. در واقع این شهر، در غربی ترین نقطه استان هرمزگان قرار داشته و شهری است که با سه استان هم مرز است. به بیان بهتر، در محل تلاقی استان های هرمزگان، بوشهر، و همچنین فارس محل قرار داشتن این شهر می باشد. علاوه بر این لازم به ذکر است که شهر پارسیان از جنوب با دریا هم مرز بوده و به طور کلی می توان گفت عوامل بسیار زیادی وجود دارد که نشان می دهد این شهر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

چشمه اودبه در شهر پارسیان

جاهای دیدنی شهر پارسیان

شهر پارسیان یکی از مهم ترین و زیباترین مقاصد برای گردشگران می باشد. در واقع در این شهر، به قدری جاهای دیدنی وجود دارد که بازدید از هر کدام از آن ها بر هر انسانی واجب است. علت هم این است که نمونه این جاذبه های گردشگری در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود و با سفر به این شهر می توانید از زیباترین و بی نظیر ترین جاذبه های طبیعی دیدن کنید. در ادامه برخی از مهم ترین جاهای دیدنی شهر پارسیان ذکر شده است.
• تنگه شوتاریکو
• شهر دشتی
• شهر کوشکنار
• جاده ساحلی بستانو
• چشمه اودبه
• چشمه بوچیر
• آبشار بوچیر
• روستای بهده

بهترین زمان سفر به این شهر

سفر به شهر پارسیان یکی از پرتقاضا ترین و محبوب ترین سفر ها در میان گردشگران و توریستان می باشد. اما اگر بدانید که بهترین زمان برای سفر به این شهر چه زمانی است می توانید هنگامی که این جاذبه های گردشگری در زیباترین حالت خود قرار دارند و به ویژه بهترین شرایط آب و هوایی به آن سفر کنید و سفری لذت بخش را در این شهر تجربه کنید. بهتر است بدانید که آب و هوای این شهر نسبت به سایر شهر های استان هرمزگان بسیار خنک تر و مطلوب تر می باشد. اما باز هم تحمل آن برای افرادی که به این شرایط آب و هوایی عادت ندارند به ویژه در فصل تابستان مشکل است.

در نتیجه اگر قصد سفر به شهر پارسیان را دارید توصیه می کنیم نیمه دوم سال و فصول سرد سال را انتخاب کنید. در این فصول آب و هوا بسیار بهتر و قابل تحمل تر می باشد.

اگر تا به حال از شهر پارسیان دیدن کرده اید تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *