ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
جاده اسالم به خلخال

سفری به یاد ماندنی از جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال یکی از جاده هایی است که یقینا نام آن را چندین بار شنیده اید. اگر تا به حال به بازدید از این جاده نرفته اید، باید گفت که تماشای یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین جاده های ایران را از دست داده اید. تصور کنید در جاده ای هستید که هر لحظه، شکل و رنگ متفاوتی به خود می گیرد. جذابیت این جاده به قدری است که در تعطیلات و فصول مختلف، افراد بسیاری سفر به این جاده را برنامه ریزی می کنند. در این مطلب پس از معرفی جاده اسالم به خلخال، بخش های مختلف این جاده را معرفی کرده ایم.

اگر تا به حال به بازدید از این جاده معروف نرفته اید و یا با آن آشنایی ندارید توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا شاید پس از خواندن این مطلب، هوس بازدید از آن به سرتان بزند و برای سفر به این منطقه برنامه ریزی کنید.

مختصری درباره جاده اسالم به خلخال

این جاده بالغ بر ۷۰ کیلومتر طول دارد و با پیچ و خمی که دارد، از میان درختان و جاذبه های دیدنی بسیار زیادی عبور می کند. موقعیت مکانی این جاده به گونه ای است که در قسمت های مختلف جاده، ویژگی های متفاوتی ایجادشده است. برای مثال در برخی نقاط، ارتفاع جاده از سطح دریا زیاد می شود و آب و هوای آن منطقه با بخش های دیگر جاده متفاوت است. برخی نقاط جاده دارای انبوه درختان هیرکانی می باشد و برخی نقاط دیگر، پوشیده از مه می باشد. به طور کلی این جاده، چشم انداز بسیار زیبایی دارد و با سفر به آن برای مدتی تمام درگیری ها و دغدغه های فکری از بین می رود.

نمایی از جاده اسالم به خلخال

جاذبه های دیدنی و گردشگری در طول این جاده

در این جاده، مکان های متعددی برای توقف وجود دارد. برای مثال رستوران ها و اغذیه فروشی های بسیار زیادی در این جاده قرار دارد که می توانید در میان راه توقف کنید و علاوه بر تماشای منظره و چشم انداز زیبای محیط اطراف، تغذیه کنید و سفر خود را تکمیل کنید. علاوه بر شکم گردی، می توانید از پدیده های طبیعی که در مسیر این جاده وجود دارد دیدن کنید. در حقیقت در مسیر جاده، جاده های فرعی بسیار زیادی وجود دارد که اگر هر کدام از آن ها را انتخاب کنید، به منظره ای جذاب و زیبا می رسید. به عبارتی دیگر این منطقه مملو از جاذبه های طبیعی مانند آبشار و رودخانه می باشد. از سایر جاذبه های گردشگری در جاده اسالم به خلخال می توان به کوهنوردی، دوچرخه سواری، پیاده روی در روستاهای اینمنطقه، پیاده روی در جنگل، عکاسی، پیک نیک، و … اشاره کرد.

موقعیت مکانی این جاده

این جاده دو استان اردبیل و گیلان را به یکدیگر مرتبط می کند. در واقع یکی از راه های ارتباطی این دو استان به یکدیگر است و به علت طبیعت مسحور کننده اش، گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. در استان گیلان، از اسالم که یکی از مناطق گردشگری در تالش است شروع می شود و در نهایت، به خلخال، که یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل است، می رسد. در نتیجه برای دسترسی به جاده اسالم به خلخال، باید خود را به یکی از این دو شهر برسانید و سفر جاده ای خود را شروع کنید. اگر تا به حال به بازدید از جاده اسالم به خلخال رفته اید، تجربیات خود رابا ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *