ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
غار زینگان

غار زینگان کجاست؟ (معرفی + موقعیت مکانی)

کشور ایران به واسطه وجود دو رشته کوه بسیار بزرگ که بخش های شمالی و غربی شهر را در بر گرفته، دارای تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری، و همچنین جاهای دیدنی و طبیعی می باشد. در واقع به واسطه این رشته کوه ها، رودخانه، آبشار، غار، جنگل، تنگه، دشت، دریاچه، و بسیاری دیگر از پدیده های بسیار زیبای طبیعی وجود دارند که هر کدام از آن ها با توجه به موقعیت مکانی و همچنین زیبایی خود، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده و شهرت بسیار زیادی را نیز کسب کرده اند. اما برخی از این جاذبه های گردشگری آن چنان که باید شناخته شده نیستند و افراد کمی از وجود آن ها آگاهی دارند. یکی از این جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده، غار زینگان می باشد که به عروس غارهای ایران معروف است.

در ادامه این مطلب توضیحات کاملی را در خصوص غار زینگان بیان کرده ایم و به طور کامل این جاذبه گردشگری زیبا را معرفی کرده ایم. در واقع همه چیز را درباره غار زینگان و دیدنی های آن را توصیف کرده ایم و با بیان موقعیت مکانی این جاذبه گردشگری، اطلاعات کاملی را در خصوص آن به اشتراک گذاشته ایم. اگر تا به حال نام این جاذبه گردشگری را نشنیده اید و یا با آن آشنایی ندارید توصیه می کنیم با مطالعه این مطلب، با این جاذبه گردشگری بی نظیر و زیبا آشنا شوید و یقینا پس از آشنایی با آن هوس بازدید از آن به سرتان می زند و حتی برای سفر به آن برنامه ریزی خواهید کرد.

معرفی غار زینگان

غار زینگان یکی از جاذبه های گردشگری در استان ایلام می باشد که یکی از متفاوت ترین و زیباترین غار های کشور ایران است. این غار با داشتن محیطی بسیار متفاوت و منحصر به فرد بسیار زیبا و دیدنی می باشد و جالب است بدانید که اگر به بازدید از آن بروید دیگر دلتان نمی خواهد به خانه برگردید. نکته جالبی که در خصوص این جاذبه گردشگری وجود دارد این است که در واقع غار زینگان، غار نیست! بلکه تنگه ای است که برخی نقاط آن به شکل غار می باشد. در نتیجه اگر تصور کرده اید که به داخل غاری تاریک می روید و محیط اطرافتان را به سختی مشاهده خواهید کرد، باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. این غار، تنها غاری است که سقف ندارد و در نتیجه تمامی بخش ها و جاهای آن قابل مشاهده می باشد.

نمایی از سقف غار زینگان

توصیف این غار

همانطور که می دانید، ایلام یکی از شهر های مرزی ایران می باشد که دارای آب و هوای گرم می باشد. تصور کنید در دشتی بسیار گرم، که زمین پاها را می سوزاند، غاری بسیار خنک، و با چشم اندازی بسیار زیبا قرار دارد. در واقع دمای این دشت به قدری بالاست که گرمای آن طاقت فرساست. اما هنگامی که وارد غار شوید هوای بسیار خنکی به صورتتان می خورد که این مساله بسیار لذت بخش است. کمی که جلو تر بروید، قندیل ها و استالاگمیت و استالاکتیت های بسیار زیادی را مشاهده خواهید کرد که چشم انداز بسیار زیبایی را در غار زینگان ایجاد کرده اند.

هر چه که جلوتر بروید، زیبایی های بیشتری را در غار می بینید. به عنوان مثال قطرات آبی که از دیواره های این جاذبه گردشگری می چکند به سورتتان بر می خورد و با وجود هوای خنکی که در غار وجود دارد، احساس خوبی را در شما ایجاد می کند.

غار زینگان کجاست؟

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، این غار در استان ایلام قرار دارد. موقعیت مکانی غار زینگان در شهر مهران که از توابع شهر ایلام می باشد قرار دارد. برای دسترسی به این غار نیز باید ابتلدا خود را به شهر مهران برسانید. در این شهر، به سمت صالح آباد بروید و پس از حرکت به سمت جنوب شرقی این شهر، خود را به ۵ کیلومتری این شهر برسانید. در نهایت به سادگی می توانید به این غار دسترسی پیدا کنید و از مسیر سر راست آن مستقیما به غار زینگان برسید. لازم به ذکر است که این غار تا شهر ایلام نزدیک به ۵۲ کیلومتر فاصله دارد.

اگر تا به حال از غار زینگان بازدید کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *