ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
تنگ بستانک

معرفی تنگ بستانک | بهشت ایران

تنگ بستانک مکانی است که بسیار مناسب برای سفر های تابستانه می باشد. همانطور که از نام آن مشخص است. این تنگه منطقه ای است که در بین دو صخره یا کوه قرار گرفته است. از میان این صخره ها، رودخانه ای عظیم گذشته است. در این تنگه آب و هوای بسیار عالی و خنگی در جریان است و چشم اندازی که توسط صخره ها و فضاهای سبز آن ایجاد شده است بسیار زیبا و دیدنی است. در حقیقت بیخود نیست که به آن لقب، بهشت ایران را داده اند. زیرا وقتی در محیط آن قرار می گیرید، دوست دارید که تا ابد در آن جا بمانید و از درختان سر به فلک کشیده و زیبای و همچنین صدای آب جاری در آن لذت ببرید.

در این مطلب قصد دارم همه چیز را درباره تنگ بستانک بیان کنم و زییبایی های این جاذبه طبیعی را معرفی کنم. اگر به دنبال مقصدی برای سفر تابستانه خود می گردید، این مطلب را مطالعه کنید.

تنگ بستانک کجاست؟

در استان فارس، تعداد زیادی جاذبه طبیعی و گردشگری وجود دارد. این تنگه نیز یکی از این جاذبه های طبیعی می باشد که با قرار داشتن در این استان، محبوبیت آن را دو چندان کرده است. موقعیت مکانی این تنگه در شهرستان مرودشت قرار گرفته است. در حقیقت این جاذبه طبیعی تا شهر شیراز، ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد. این تنگه در کامفیروز قرار گرفته است.

همه چیز درباره این تنگه زیبا

این منطقه در ارتفاع ۱۷۰۰ تا ۲۷۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای آب و هوای خنک به خصوص در فصل تابستان است. محوطه این تنگه به قدری زیباست که در اکثر روز های سال، افراد بسیاری حاضرند مسافت های کوتاه و طولانی را طی کنند تا به تنگ بستانک بروند و از محیط زیبای آن دیدن کنند و اوقات خود را در آن بگذرانند.

توصیف محیط تنگ بستانک

در محوطه این منطقه، درختان بسیاری با گونه های متعدد وجود دارند. این درختان منظره تنگ بستانک را به قدری زیبا کرده اند که حتی نشستن در آن و گوش دادن به صدای پرندگان و آب جاری در رودخانه بسیار لذت بخش و آرامش بخش است. به طور کلی این منطقه کوهستانی به حساب می آید اما وجود درختانی که جلوه ویژه ای به محیط داده اند سبب شده که محیط آن تلفیقی از جنگل و کوهستان باشد. یکی از بهترین خصوصیات این منطقه این است که انبوه درختان آن به قدری زیاد است که جایی برای عبور نور خورشید باقی نمانده است. به عبارت دیگر عمده محیط این منطقه، در سایه درختان فرو رفته است.

حیوانات این منطقه

در این منطقه، جانوران آبزی از جمله ماهی کپور زندگی می کنند. اما علاوه بر این حیواناتی همچون کفتار، خرس، خارپشت ایرانی، گربه وحشی، گراز، روباه، کبک، راسو، سنجاب ایرانی، خرگوش، و  سایر حیوانات دیگر وجود دارد.

بهترین فصل سفر به تنگ بستانک

همانطور که مشخص است زمستان های این منطقه بسیار سرد است. در نتیجه بهترین زمان برای سفر به آن، فصول بهار و تابستان است. در این فصول، گردشگران زیادی به بازدید از تنگ بستانک می آیند تا تعطیلات خود را در این محیط و هوای خنک آن بگذرانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *