ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
منطقه آلاشت

معرفی منطقه گردشگری آلاشت و جاهای دیدنی آن

 

شمال ایران یکی از بهترین و زیباترین جاهای ایران می باشد که در خود، تعداد بسیار زیادی از مکان ها و جاهای دیدنی را جای داده است. یکی از بهترین و زیباترین جاهای دیدنی شمال تهران، منطقه گردشگری آلاشت می باشد. این منطقه گردشگری با داشتن فضاهای سبز متعدد، چشم انداز و منظره های دیدنی و بکر، جاهای دیدنی متفاوت و بی نظیر، و … می باشد. منطقه ی گردشگری و دیدنی آلاشت، در استان مازندران قرار داشته و به عنوان یکی از بکر ترین و زیباترین جاهای گردشگری ایران شناخته می شود. این منطقه زیستگاه بسیاری از حیوانات و جانوران گوناگون و کمیاب می باشد و یکی از ارزشمند ترین نقاط ایران است. منطقه آلاشت ییلاقی بسیار دیدنی می باشد که برای سفر در فصل زمستان بسیار توصیه می شود.

در ادامه مطلب به معرفی کامل منطقه آلاشت و همچنین جاهای دیدنی این منطقه پرداخته ایم. اگر تا به حال از این منطقه گردشگری دیدن نکرده اید توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با دیدنی ترین جاذبه گردشگری ایران آشنا شوید و حتی برای بازدید از آن برنامه ریزی کنید.

معرفی منطقه آلاشت

نزدیکای سواد کوه که بروید، سرسبزی منطقه و آب و هوای خوب آن شما را هیجان زده خواهد کرد. این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری ئذ استان مازندران می باشد که با داشتن مناظری زیبا و دیدنی، توجه گردشگران و طبیعت دوستان بسیار زیادی را به خود جلب می کند. این منطقه در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای آب و هوایی بسیار خنک و دلپذیر می باشد. در واقع در این منطقه که تنفس کنید، متوجه می شوید که هوای شهر های صنعتی چقدر سنگین است. سفر به این جاذبه گردشگری بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. علت هم این است که نه تنها خود این منطقه نیز دیدنی است، بلکه مسیر دسترسی به آن نیز بسیار زیبا است و ارزش دیدن را دارد.

آلاشت

بهترین زمان بازدید

توصیه می کنیم حتما بازدید از این منطقه را در برنامه های خود قرار دهید. همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، این جاذبه گردشگری در میان رشته کوه های البرز قرار دارد. در نتیجه همانطور که مشخص است بهترین زمان برای بازدید از آن فصل تابستان می باشد. به علاوه در این فصل تمامی کوه های اطراف این منطقه سرسبز بوده و منظره بسیار زیبایی دارند.

منطقه آلاشت کجاست؟

منطقه آلاشت، مکانی است که در ارتفاعات رشته کوه البرز قرار دارد و در میان انبوهی از مه و ابر قرار گرفته است. موقعیت مکانی این جاذبه گردشگری در منطقه سواد کوه مازندران می باشد و اگر قصد داشته باشید از پایتخت به آن سفر کنید باید مسیری در حدود ۲۳۷ کیلومتر را طی کنید و در نهایت به ارتفاعات رشته کوه البرز برسید. برای دسترسی به منطقه آلاشت باید مسیر دسترسی به سواد کوه را در پیش بگیرید. در این جاده پس از عبور از شهر پل سفید، در سمت چپ جاده خوری منطق آلاشت را مشاهده خواهید کرد. از این نقطه تا مقصد شما در حدود ۳۷ کیلومتر فاصله می باشد.

اگر تا به حال از منطقه آلاشت دیدن کرده اید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *