ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
پل طبیعت تهران

معرفی پل طبیعت تهران و ویژگی های آن

پل طبیعت تهران امروزه، تبدیل به نمادی مشهور در این شهر شده است. در حقیقت پل طبیعت تهران پس از برج میلاد، دومین نماد جدید التاسیس در این شهر است که چشم انداز ویژه ای به ویژه در شب ها به تهران می دهد. این پل از همان ابتدای تاسیس، توجه بسیاری از ساکنین تهران به ویژه سایر مردم ایران را به خود جلب کرد. به عبارت دیگر، زمانی که این پل افتتاح شد، مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت و در اکثر مواقع، جایی برای سوزن انداختن بر روی این پل نبود. در این مطلب به معرفی پل طبیعت تهران، امکانات و ویژگی ها و همچنین موقعیت مکانی آن پرداخته ایم. اگر با این پل آشنایی ندارید و یا تا به حال به بازدید از آن نرفته اید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مختصری درباره پل طبیعت تهران

این پل، یکی از سازه هایی است که نمونه آن در ایران وجود ندارد. در حقیقت این پل، بزرگ‌ترین پل غیر خوردرویی در خاورمیانه می باشد و شهرتی جهانی دارد. همچنین به عنوان اولین پل عابر پیاده و غیر خودرویی در ایران است. طول این پل نزدیک به ۳۰۰ متر می باشد و عرض آن در بخش های مختلف، متفاوت است. پل طبیعت تهران، در منطقه عباس آباد قرار دارد و از روی بزرگراه شهید مدرس عبور کرده و جلوه بسیار زیبایی به این اتوبان داده است. همچنین نور پردازی این پل به گونه ای انجام شده که توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کند. علاوه بر این، این پل، دو بوستان طالقانی و آب و آتش را به یکدیگر متصل می کند. این پل در ۳ طبقه ساخته شده است که در ادامه همه چیز را درباره این طبقات بیان کرده ایم.

نمایی از پل طبیعت تهران

بخش های مختلف این پل 

در هر کدام از طبقات پل طبیعت، امکانات و ویژگی های متفاوتی وجود دارد. برای مثال در طبقه اول آن، بخشی را به فودکورت تخصیص داده اند. البته علاوه بر فودکورت، رستوران، کافه و کافی شاپ نیز در این طبقه قرار دارد. در حقیقت، این طبقه را به شکم گردی اختصاص داده اند و می توانید با استفاده از امکانات این طبقه، گردش خود را تکمیل کنید.

اما طبقه دوم این پل محیطی بسیار متفاوت تر از طبقه اول دارد. وجود تعدادی نیمکت در طبقه دوم، نشان دهنده این است که این طبقه، مخصوص نشستن و تماشای منظره شهر تهران می باشد. از شمال، دامنه های رشته کوه البرز، و از جنوب، چشم انداز زیبای شهر تهران و اتوبان های آن رو به روی شماست. علاوه بر این، تماشای طلوع و غروب آفتاب از این پل، بسیار لذت بخش است. در حقیقت اگر تا به حال غروب آفتاب از روی این پل تماشا نکرده اید، حتما اینکار را تجربه کنید.

طبقه سوم با مساحتی کمتر، مخصوص تماشای شهر است. در حقیقت مساحت این طبقه در حدود ۵۰۰ متر مربع می باشد و بیشترین ارتفاع تا سطح زمین را دارد. اگر قصد دارید شهر را از ارتفاع بالاتری نظاره کنید، پیشنهاد می کنیم حتما سری به طبقه سوم پل طبیعت بزنید و از چشم انداز شهر تهران لذت ببرید.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به پل طبیعت

این پل به گونه ای ساخته شده است که با اصلی ترین بزرگراه های شهر تهران مجاورت دارد. همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، پل طبیعت، ار زوی بزرگراه شهید مدرس عبور می کند. علاوه بر این بزرگراه شهید همت در حنوب آن، بزرگراه شهید حقانی در شمال و همجنین در قسمت غربی این پل بلوار آفریقا قرار گرفته است. برای دسترسی به این پل می توانید خود را به بزرگراه حقانی برسانید و پس از عبور از چهار راه جهان کودک، وارد پارکینگ این مجموعه شده و از این پل دیدن کنید.

اما علاوه بر این، می توانید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیز به راحتی به این پل دسترسی پیدا کنید. ایستگاه مترو حقانی، نزدیک ترین ایستگاه مترو به پل طبیعت می باشد که پس از عبور از بوستان طالقانی، به این پل می رسید. همچنین می توانید با استفاده از تاکسی و اتوبوس خود را به میدان ونک رسانده و سپس با استفاده از تاکسی های عبوری و اتوبوس های خط رسالت-میدان ونک به این پل دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *