ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
جزره هرمز

هرمز ، زیباترین جزیره در جنوب ایران

در میان جزایز متعددی که در جنوب کشور قرار دارند، تعدادی جزیره وجود دارند که نام آن ها پررنگ تر از سایر جزیره هاست. جزیره هایی که دارای طبیعت زیبا و و دیدنی های فراوانی می باشد. در حقیقت این جزایر به قدری زیبا و دیدنی هستند، که افراد بسیار زیادی از گوشه نقاط کشور، و حتی دنیا به ایران سفر می کنند و به بازدید از زیبایی های این جزایر می روند. هرمز جزیره ای است که به علت داشتن طبیعتی متفاوت و بکر، ارزش یک بار دیدن را دارد. البته کسانی که تا به حال از این جزیره بازدید کرده اند گفته اند که چشم انداز آن به قدری زیبا و عجیب است که هر کس قبل از مرگ باید به دیدن آن برود.

در این مطلب همه چیز را درباره جزیره هرمز بیان کرده ام. خواندن این مطلب را از دست ندهید تا با زیبایی های طبیعت جنوب کشور بیشتر آشنا شوید.

چرا باید از جزیره هرمز دیدن کرد؟

ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که مگر چه چیزی در این جزیره وجود دارد که آنرا متفاوت کرده است؟ باید گفت که خاک این جزیره رنگی بسیار متفاوت و زیبا دارد و همین مساله باعث شده تا گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری به بازدید از این جزیره بروند. در حقیقت خاک این جزیره، به رنگ های قرمز، نارجی، سفید و زرد می باشد و همین مساله، چشم انداز بسیار زیبایی به جزیره بخشیده است. در جزیره هرمز نه فروشگاه خاصی وجود دارند و نه مرکز تفریحی گردشگری. در نتیجه اگر قصد بازدید از آن را داشتید بدانید که در آن فقط می  توانید از چشم انداز این جزیره لذت ببرید و بس. البته نا گگفته نماند که ساکنین این جزیره، نان های محلی بسیار خوشمزه ای می پزند. توصیه می کنم اگر به بازدید از این جزیره رفتید، حتما مزه نان محلی آن را بچشید.

هرمز

در کجا اقامت کنیم؟

درست است که در این جزیره فروشگاهی وجود ندارد، اما باید گفت که در آن ساکنین بسیاری وجود دارد. در نتیجه ممکن است پس از بازدید از زیبایی های هرمز، تصمیم بگیرید که شب را در آن جا بمانید و طلوع خورشید را از آن تماشا کنید. به همین منظور برای اقامت در این جزیره هم می توانید در خانه هایی که ساکین این جزیره اجاره می دهند اقامت کنید. همچنین می توانید کمپ بزنید و در طبیعت زیبای این جزیره شب خود را بگذرانید. ناگفته نماند که کمپ زدن در جزیره هرمز بسیار لذت بخش است و افراد بسیاری به قصد اقامت و کمپ ردن، به این جزیره می آیند.

نحوه دسترسی به جزیره هرمز

جزیره هرمز یکی از نزدیک ترین جزایر به قشم است. ببه همین سبب برای دسترسی به آن باید اول خود را به جزیره قش برسانید. برای دستسی به این جزیره هم می توانید از راه های زمینی اقدام کنید و هم هوایی. برای دسترسی از طریق حمل و نقل زمینی باید با قطار خود را به بندر عباس برسانید و سپس با استفاده از ایق به جزیره قشم بروید. در جزیره قشم می توانید با پرس و جو، افرادی را که با قایق به هرمز می روند را پیدا کنید و به راحتی به بازدید از این جزیره زیبا بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *