ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
باغ پرندگان تهران

همه چیز درباره باغ پرندگان تهران و امکانات آن

هنگامی که تصمیمی در خصوص احداث باغ پرندگان در تهران گرفته شد، افراد بسیاری را بی تاب کرد. در  واقع ب جرات می توان گفت که باغ پرندگان تهران جاذبه ای بود که حتی قبل از تاسیس آن، افراد بسیاری منتظر افتتاح آن بودند تا از نزدیک بتوانند پرندگانی کمیاب که نمونه آن ها در آن سر دنیا قرار دارد را ببینند. در واقع این باغ پرندگان، بهترین گزینه برای فاصله گرفتن از ازدحام شلوغی شهر و نشستن در کنار حیوانات بسیار زیبا و دوست داشتنی می باشد. این باغ از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها، توجه بسیاری از گردشگران و دوستداران پرندگان را به خود جلب می کند و دارای دیدنی های بسیار مختلف و متفاوت می باشد.

باغ پرندگان از جاذبه هایی است که پس از افتتاح، گردشگران و مسافران بسیاری را به پایتخت کشاند و مورد استقبال بسیاری قرار گرفت. در ادامه مطلب توضیحات کاملی در خصوص باغ پرندگان و همچنین بخش های مختلف آن ذکر کرده ایم. اگر تا به حال از این جاذبه گردشگری دیدن نکرده اید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. یقینا پی از آشنایی با این باغ،در کوتاه ترین فرصت اقدام به بازدید از آن می کنید.

معرفی باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران، در وسعتی بسیار بالا از جمله مشهور ترین جاذبه های گردشگری شهر تهران می باشد. جالب است بدانید که این باغ، شهرتی جهانی داشته و در تمامی خاورمیانه، مشهور است. علت هم این است که با داشتن وسعتی بسیار بزرگ، بخشی از پارک جنگلی لویزان را در بر گرفته و بزرگ ترین باغ پرندگان در خاورمیانه می باشد. در نتیجه، همه روزه افراد بسیاری از نقاط مختللف دنیا، با سفر به پایتخت اقدام به بازدید از پرندگان زیبای این جاذبه گردشگری می کنند. به طور کلی می توان گفت که ۱۶۸ گونه پرنده دراین باغ وجود دارد که از هر کدام از این پرندگان، تعداد بسیار زیادی در این باغ وجود دارد.

فلامینگوهای باغ پرندگان تهران

از پرندگان سراسر دنیا دیدن کنید!

یکی از جذابیت های این بوستان، وجود انواع مختلفی از پرندگان در سراسر دنیا می باشد. شاید هیچوقت فرصت بازدید از پرندگان موجود در نقاط مختلف دنیا برایتان پیش نیاید، در نتیجه توصیه می کنیم حتما سری به این باغ زیبا بزنید و از پرندگانی که در نقاط مختلف دنیا وجود دارند دیدن کنید. البته لازم به ذکر است که این پرندگانی که از محیط های متفاوتی به کشور آمده اند، در محیطی کاملا شبیه به محیط زندگی اصلی خود قرار گرفته اند و در شرایطی کاملا مشابه با محل زندگی خود در حال زندگی کردن هستند. در نتیجه به هیچ عنوان نگران اذیت شدن این پرندگان نباشید.

برای بازدید از باغ پرندگان تهران از کجا شروع کنیم؟

این باغ شامل دو بخش می باشد. دشتچر و آبچر. یکی از این بخش ها از ابتدا در این جاذبه گردشگری وجود داشته و دیگری که بخش آبچر می باشد، به تازگی در محل باغ پرندگان افتتاح شده است. بخش دشتچر محل زندگی پرندگانی است که خوی وحشی دارند و بیشتر، پرندگانی شکاری می باشند. تمامی پرندگانی که در این بخش وجود دارند در قفس نگه داری می شوند و به طور دقیق از آن ها نگه داری می شود. اما بخش آبچر بخشی است که می توانید آزادانه در میان پرندگان قدم بنید و از فاصله ای بسیار نزدیک از آنها دیدن کنید. جالب است بدانید که پرندگان موود در این بخش کاملا آزاد هستند و در نتیجه، توصیه می کنم اگر قصد بازدید از این جاذبه گردشگری را دارید، از بخش آبچر شروع کنید.

کلام آخر

پرندگان، حیواناتی دوست داشتنی می باشند که تماشای آن ها بسیار لذت بخش است. اما مهم تر از همه، نشستن در کنار آن ها می باشد. این جاذبه گردشگری با فضای سرسبزی که دارد، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تهران می باشد که بازدید از آن را به هر فردی توصیه می کنم. اگر تا به حال از باغ پرندگان تهران دیدن کرده اید، نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *