ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
دریاچه شورمست

همه چیز درباره دریاچه شورمست در سال ۱۳۹۹

دریاچه شورمست یکی از زیباترین دریاچه های ایران می باشد که بازدید از آن خالی از لطف نیست. محیط دریاچه شورمست و فضای اطراف آن به قدری زیباست که افرادی که به بازدید از آن می روند تا ترغیب می کند تا مدتی در کنار این دریاچه بنشینند. این دریاچه یکی از بهترین مقاصد برای سفری کوتاه به ویژه برای ساکنین تهران می باشد. همچنین یکی از بهترین گزینه ها برای فرار از آلودگی های شهر و همچنین شلوغی و ازدحام است. در این مطلب به معرفی کامل دریاچه شورمست و فضای اطراف آن و همچنین موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به آن پرداخته ایم. اگر تا به حال از این دریاچه بازدید نکرده اید و با آن آشنایی ندارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مختصری درباره دریاچه شورمست

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در ایران می باشد. در حقیقت این دریاچه در میان جنگلی پوشیده از درخت راش قرار دارد. مساحت آن در حدود ۱۵ هکتار می باشد و عمیق ترین بخش این دریاچه در حدود ۷ متر عمق دارد. به علت وجود انبوهی از درختان راش، چشم انداز بسیار زیبایی این منطقه را فرا گرفته و همین مساله، افراد بسیاری را از گوشه نقاط کشور به دریاچه زیبای شورمست می کشاند.

تفریحات این دریاچه

دریاچه شورمست مانند سایر دریاچه های دیگر، امکانات متعددی دارد. از جمله این امکانات می توان به قایق سواری اشاره کرد. در این دریاچه تعدادی قایق پدلی وجود دارد که با کرایه آن ها می توانید دقایقی را در درون دریاچه به تماشای مناظر اطراف بپردازید. یکی دیگر از تفریحات این دریاچه تاب بازی است. بر روی یکی از درختان کنار دریاچه، یک تاب وجود دارد که بهترین گزینه برای تجربه هیجان می باشد. علاوه بر این ها، ماهی گیری یکی از بهترین تفریحاتی است که هر کسی می تواند در این دریاچه تجربه کند.

قایق سواری در دریاچه شورمست

بهترین زمان سفر به دریاچه شورمست

این دریاچه از سطح دریا، در حدود ۹۴۰ متر ارتفاع دارد. در نتیجه یکی از معدود گزینه هایی است که در همه ی فصول سال می توان از آن بازدید کرد. البته به یاد داشته باشید که قسمتی از مسیر دسترسی به این دریاچه، خاکی است. در نتیجه در فصول سرد سال و هنگام بارندگی باید با وسیله نقلیه مناسب به این مکان بروید. اما به طور کلی، بهار و پاییز از بهترین فصول سفر به دریاچه شورمست می باشند. در فصل بهار، درختان سرسبز تمامی فضای اطراف را پوشش داده اند. همچنین در فصل پاییز، هرکدام از درختان به رنگی متفاوت در آمده و چشم انداز بی نظیری را ایجاد می کنند.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی

دریاچه شورمست یکی از جاذبه های دیدنی در استان مازندران می باشد. موقعیت مکانی این دریاچه در شهرستان سواد کوه می باشد. در حقیقت این دریاچه فاصله بسیار کمی با تهران دارد و ساکنین تهران می توانند با رانندگی در حدود ۳ الی ۴ ساعت به این جاذبه گردشگری دسترسی پیدا کنند. برای دسترسی به این دریاچه از شهر تهران باید خود را به جاده فیروزکوه برسانید. در این جاده پس از رد کردن پل سفید، در سمت چپ جاده، خروجی دریاچه شورمست را مشاهده خواهید کرد. این جاده فرعی را پیش بگیرید تا به دریاچه زیبای شورمست برسید. اگر تا به حال به بازدید از این دریاچه محسور کننده رفته اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *