ی٫ مرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰
جاذبه های گردشگری استان گیلان

گیلان گردی و معرفی جاذبه های گردشگری استان گیلان

استان گیلان، یکی از استان های مشهور ایران واقع در خطه ی شمالی کشور می باشد. جاذبه های گردشگری استان گیلان بسیار زیاد می باشد و هر ساله افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. این استان، به دلیل قرار گیری در یکی از بهترین موقعیت های مکانی در کشور، پدیده های طبیعی و جاذبه های گردشگری بسیاری را در درون خود قرار داده و یکی از محبوب ترین استان ها در میان تمامی استان های ایران می باشد. علاوه بر این، یکی از خوش آب و هوا ترین استان های کشور می باشد که به همین دلیل، همه ساله، گردشگران و توریستان بسیاری را به سمت خود جذب می کند و حتی در برخی مواقع از سال، میزان توریستان و گردشگران در این منطقه، بسیار بیشتر از سایر مواقع در سال می باشد.

در این مطلب، به معرفی برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری گیلان پرداخته ایم. اگر اهل سفر و گردشگری می باشید توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با جاذبه های گردشگری گیلان بیشتر آشنا شوید و بازدید از آن ها را در برنامه های سفری خود قرار دهید.

جاذبه های گردشگری استان گیلان

این استان، مملوء از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و منحصر به فرد می باشد. برخی از این جاذبه های گردشگری به قدری زیبا هستند که شهرتی جهانی دارند و نام آن ها در سازمان بین المللی یونسکو به ثبت رسیده است. در ادامه لیستی از جاذبه های گردشگری گیلان ذکر شده است که هر فردی قبل از مرگ، حتما باید از آن ها دیدن کند. پس مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید.

ماسوله

ماسوله، از مشهورترین جاذبه های گردشگری گیلان می باشد که با داشتن ساختاری منحصر به فرد و زیبا، منظره بسیار زیبایی را در میان کوه ها به وجود آورده و یکی از پربازدیدترین روستاهای ایرانی می باشد. این روستا شهرتی جهانی دارد و توریستان و گردشگران بسیاری از کشور های دیگر، برای بازدید از این روستا، به استان گیلان آمده اند تا از نزدیک، ساختار زیبای این روستا را مشاهده کنند.

ماسوله یکی از جاذبه های گردشگری استان گیلان

تالش

از وسیع ترین و زیباترین مناطق در استان گیلان می باشد. در واقع باید اشاره کرد هر فردی که قصد گیلان گردی داشته باشد، باید حتما بازدید از تالش را در برنامه های خود قرار دهد. این منطقه از استان گیلان، از بخش های متعددی تشکیل شده و تعداد بسیار زیادی جاذبه تفریحی و گردشگری را در درون خود جای داده است. توصیه می کنم بازدید از این جاذبه گردشگری را از دست ندهید.

ییلاق اولسبلنگاه

اولسبلنگاه، از مشهورترین جاذبه های گردشگری استان گیلان می باشد که بر فراز کوه های شمالی کشور قرار گرفته است. در واقع هنگامی که به این جاذبه گردشگری بروید، تا چشم کار می کند با فضای سبز و مناظر زیبا و دیدنی رو به رو هستید و حتی اگر خوش شانس باشید، می توانید در میان اقیانوسی از ابرها قرار بگیرید و با چشم انداز بسیار زیباتری رو به رو شوید.

جاده اسالم به خلخال محبوب ترین جاذبه های گردشگری استان گیلان

فردی نیست که نام جاده اسالم به خلخال را نشنیده باشد. این جاده، زیباترین جاده با منظره زیبا و دیدنی در ایران می باشد که حتی افراد بسیاری از گوشه نقاط دنیا به این کشور می آیند تا از نزدیک، این جاده زیبا را ببینند و از چشم انداز بی نظیر آن لذت ببرند. این جاده یکی از جاذبه های دیدنی در منطقه تالش می باشد که هر فردی قبل از مرگش باید به بازدید از آن برود و از نزدیک، شاهد زیبایی این منطقه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *