ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
باغ فردوس

آشنایی با باغ فردوس +  تصاویر

باغ فردوس یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در شهر تهران است. همانطور که می دانید در شهر تهران جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. باغ فردوس یکی از این جاذبه های گردشگری است که افراد زیادی را از نقاط مختلف تهران و ایران به سمت خود جذب می کند. این جاذبه تاریخی از دوران قاجار به جای مانده است. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره این جاذبه تاریخی و زیبایی هایش بیان کنم. پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کنید تا با باغ فردوس بیشتر آشنا شوید. مطمئنا پس از خواندن این مطلب بازدید از این باغ را در برنامه های خود قرار می دهید.

معرفی باغ فردوس و عمارتش

باغ فردوس مساحتی بالغ بر ۲ هکتار دارد. جالب است بدانید که مساحت عمارت این باغ، ۱ هکتار می باشد. اگر از ورودی این باغ گذر کنید، درختان سر به فلک کشیده ای را مشاهده خواهید کرد که چشم انداز این جاذبه گردشگری را دو چندان می کند. این باغ زیبا متعلقبه دوران قاجار می باشد و در زمان محمد شاه ساخته شده است. در زمان های گذشته در این باغ امکانات متعد دیگری از جمله استخر، قنات و عمارت های زیادی وجود دارشت. اما به مرور زمان و با گذشت سال ها این بنا ها از بین رفتند و چیز از آنها باقی نمانده است. می توان گفت که عمارتی که در ان باغ وجود دارد یکی از اعیان ترین عمارت های باقی مانده در تهران است. در نتیجه پیشنهاد می کنم بازدید از باغ فردوس را در برنامه های خود قرار دهید.

نمایی از باغ فردوس

موزه سینما

در این عمارت یک موزه وجود دارد. در حقیقت در سال ۱۳۸۱ این عمارت را به موه سینما اختصاص دادند. در این موزه عکس ها و آثار زیادی از سینما وجود دارد. همچنین گاهی اوقات هنرمندان و مشاهیر در این موزه گرد هم می آیند و فضای این جاذبه گردشگری را جذاب تر می کنند. این عمارت جزء آثار ملی ایران می باشد و در این سازمان به ثبت رسیده است. در محوطه این باغ یک کافه وجود دارد که بازدید کنندان می توانند اوقات خود را در این باغ سپری کند.

باغ فردوس کجاست؟

این جاذبه گردشگری در منطقه ۱ شهر تهران واقع شده است. در واقع باغ فردوس در خیابان ولیعصر قرار دارد. برای دسترسی به این جاذبه گردشگری هم می توانید از وسیله نقلیه عمومی و هم از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنید. اگر قصد دارید با وسیله نقلیه شخصی خود به این جاذبه گردشگری بروید ابتدا باید خود را به خیابان ولیفصر برسانید. سپس نرسیده به میدان تجریش، در کوچه بخشایش به مقصد خود می رسید.

همچنین برای دسترسی به این باغ با استفاده از وسال نقلیه عمومی می توانید از ۲ راه اقدام کنید. مترو و اتوبوس تندرو. اگر قصد دارید با مترو به دیدن این باغ بروید ابتدا باید خود را به خط ۱ مترو برسانید. سپس در ایستگاه تجریش از مترو پیاده شده و با کمی پیاده روی به مقصد خود برسید. همچنین می توانید با استفاده از اتوبوس های تندروی خط راه آهن – تجریش در ایستگاه باغ فردوس پیاده شوید. سپس ورودی این باغ را مشاهده خواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *