ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
آبشار تهران

آیا با آبشار تهران آشنایی دارید؟

آبشار تهران یکی از جاذبه هایی است که امرزه، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در قسمت شمالی تهران، رشته کوه البرز قرار گرفته است. وجود این رشته کوه سبب شده که موقعیت های خاصی در شهر تهران به وجود بیاید و جاذبه های تفریحی و گردشگری متعددی در این شهر وجود داشته باشد. بسیاری از این جاذبه های تفریحی به طور طبیعی وجود دارند. اما بسیاری دیگر از آن ها توسط انسان ها تعبیه شده است. یکی از این جاذبه های تفریحی آبشار تهران است که مصنوعی می باشد و در سال های اخیر توسط شهرداری تهران ساخته شد. در این مطلب قصد دارم همه چیز را درباره این آبشار و امکانات و بخش های مختلف آن بیان کرده ام. توصیه می کنم این مطلب را دنبال کنید تا شما هم بیشتر با این جاذبه تفریحی آشنا شوید.

آبشار تهران کجاست؟

این آبشار مصنوعی در شمال غربی تهران ودر منطقه ۲۲ این شهر واقع شده است. برای دسترسی به آن ابتدا باید خود را به اتوبان همت که یکی از اصلی ترین بزرگراه های این شهر است، برسانید. در این بزرگراه پس از عبور از بزرگراهه آزادگان و قرار گرفتن ر بزرگراه شهید خرازی، از خروجی آبشار تخران خارج شوید و به سمت این آبشار بروید. دسترسی به آن بسیار آسان است و می توانید با استفاده از وسیله نقلیه شخصی و حمل و نقل عمومی خود را به آن برسانید.

معرفی آبشار مصنوعی تهران

این آبشار از بخش های مختلفی تشکیل شده است. به طور کلی در ۲ فاز وجود دارد که این ۲ فاز در محیطی به مساحت ۲۰۰ هکتار وجود دارد. اگر به بازدید از این جاذبه تفریحی بروید متوجه فضای سبز زیبایی می شوید که تمامی این محوطه ر فرا گرفته است. البته لازم به ذکر است که آبشار تهران در منطقه ای کوهستانی قرار دارد که در آن هیچ فضای سبزی وجود ندارد. در نتیجه تمامی فضای سبزی که در آن وجود دارد توسط شهرداری تعهران تعبیه شده است.

در این جاذبه تفریحی چه کار کنیم؟

همانطور که گفتیم این جاذبه تفریحی، در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته است. به همین سبب برای دسترسی به آن باید بدنتان کمی ورزیده باشد و توانایی پیاده روی در مسیری کوهستانی و به نوعی کوهنوردی داشته باشید. البته جایی برای نگرانی وجود ندارد. زیرا دسترسی به آن آنقدرها هم سخت نیست. اما به طور کلی باید بدانید که برای دسترسی به آن باید کمی سختی بکشید. همچنین لازم است بدانید که افرادی که مشکل معلولیت حرکتی دارند و یا سالمند و کم توان هستند نمی توانند به بازدید از آبشار تهران بروند. زیرا این مجموعه درای تعدادی پله می باشد و دسترسی به آن برای برخی افراد کمی سخت است.

امکانات آبشار تهران

در این جاذبه تفریحی امکانات بسیاری تعبیه شده است تا بازدید کنندگان بتوانند اوقات خوبی را در آن سپری کنند و خاطره خوبی را از بازدید از آن برای خود بسازند. از جمله امکانات موجود در این جاذبه تفریحی می توان به: کافه  رستوران، مسیری برای کوهپیمایی، بوفه، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، آلاچیق، پارکینگ با فضای بزرگ، مسجد و نمازخانه، زمین مخصوص بازی کودکان، و… .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *