ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
جنگل های حرا

بازدید از جنگل های حرا و زیبایی های آن

جنگل های حرا یکی از عجایب هفت گانه جزیره قشم می باشد. اگر به این جزیره سفر کرده باشید حتما نام آن به گوشتان خورده و حتی قسمتی از این جنگل را هم در این جزیره مشاهده کرده اید. اینن جنگل های یکی از شگفتی ها و عجایب متعددی که د جزیره قشم وجود دارند می باشد. جالب است بدانید که آوازه این جنگل عجیب به گوش افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا رسیده است و باعث شده تا توریستان زیادی به بازدید از این جگا ها به این جزیره سفر کنند. ناگفته نماند که از نقاط مختلف ایران نیز جذب این جنگل می شوند و به بازدید از آن می آیند. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره جنگل های حرا و علت نامگذاری آن به عجایب هفت گانه جزیره قشم را بازگو کنم.

جنگل های حرا کجاست؟

اول از همه برویم سراغ آدرس این جنگل. موقعیت مکانی این جنگل معروف در قسمت شمالی و شرقی جزیره قشم می باشد. در حقیقت برای دسترسی به آن باید از طریق اتوبان خلیج فارس اقدام کنید و در انتهای این اتوبان به این جنگل برسید. برای دسترسی به قشم نیز پیشنهاد می کنم از حمل و نقل هوایی استفاده کنید تا سفری راحت داشته باشید. همچنین در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد خود برسید. اما اگر قصد استفاده از هواپیما را ندارید می توانید از حمل و نقل های زمینی و همچنین وسیله نقلیه شخصی خود استفاده کنید. همانطور که می دانید مسیر ریلی برای رسیدن به بندرعباس نیز وجود دارد و می توانید با استفاده از قطار خود را به این شهر برسانید. سپس از طریق بندر های خمیر و پل استفاده کنید تا با استفاده از لنج و کشتی های مخصوص به این جزیره برسید.

نمایی از نمایی از جنگل های حرا

همه چیز درباره جنگل های حرا

این جنگل ها جزیره قشم را بسیار مشهور کرده اند. به همین علت مسافرانی که به قصد بازدید از جنگل های حرا به جزیره قشم می آیند علاوه بر بازدید از این جاذبه گردشگری، از پاساژها و مراکز خرید موجود در این جزیره استفاده می کنند و  به رونق تجاری این جزیره کمک می کنند. این جنگل ها در زمان مد تا نصفه به زیر آب فرو می روند و چشم انداز زیبایی را به وجود می آورند. اما جزر که رخ می دهد، درختان جنگل های حرا سر از آب بیرون می آورند. اگر با قایق از میان این درختان عبور کنید حتی تنه ی این درختان که در آب دریا قرار گرفته اند را می بینید.

علت نامگذاری این جنگل به عنوان یکی از عجایب جزیره قشم

جالب است بدانید که این درختان شوری آب دریا را از بین می برند. در حقیقت پس از تبدیل آب شور دریا به آب شیرین از آن آب استفاده می کنند و رشد می کنند. اگر به جزیره قشم سفر کردید بازدید از جنگل های حرا را حتما در برنامه های خود قرار دهید و سری به این جنگل زیبا بزنید. ساکنین این جزیره با قایق هایشان آماده اند تا تمام این جنگل را به شما نشان دهند و شما را با قایق از میان این جنگل ها عبور دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *