ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
لوازم سفر به جنگل

تجهیزات و لوازم سفر به جنگل چیست؟

کشور ایران دارای تعداد زیادی جابه های طبیعی و جنگل می باشد. می توان گفت تمامی قسمت شمال کشور، و برخی از قسمت های غربی کشور، دارای جنگل است و افراد بسیاری به این جنگل ها سفر می کنند و در فضای آرامش بحش آن وقت خود را می گذرانند. در حقیقت  زندگی شهری و ازدحام جمعیت و آلودگی صوتی و هوا عواملی هستند که سبب می شوند تا افراد تصمیم بگیرند به سمت جنگل بروند و هوای پاک و سکوت را تجربه کنند. در نتیجه بازدید از این جنگل ها نیز خالی از لطف نیست. در حقیقت این جنگل ها با منظره بی نظیری که دارند، افراد زیادی را به سمت خود جذب می کنند. بسیار مهم است که لوازم سفر به جنگل را بدانیم تا در طول سفر با مشکل مواجه نشویم.

جنگل نوردی طرفداران بسیاری در ایران دارد. در حقیقت در فصل تابستان، در تعطیلات طولانی و حتی گاهی در تعطیلات آخر هفته افراد بسیاری قصد عظیمت به سمت جنگل و گذراندن وقت خود در این پدیده طبیعی می کنند. در این مطلب قصد دارم تجهیزات و لوازم سفر به جنگل را معرفی کنم. در نتیجه پیشنهاد می کنم خواندن این مطلب را از دست ندهید تا بتوانید سفری خوب داشته باشید.

مهم ترین لوازم سفر به جنگل چیست؟

اولین چیزی که باید مشخص شود این است که چه مدت زمانی قصد اقامت در جنگل را دارید؟ افراد بسیاری به مدت چند ساعت در جنگل می مانند و از فضای زیبای آن لذت می برند و سپس جنگل را ترک می کنند. اما عده ای هم هستند که کمپ زدن در جنگل را انتخاب می کنند و با لذت، به مدت یک یا چند شب در جنگل کمپ می زنند و سفر خود را در جنگل می گذرانند. به طور کلی بسته به مدت انتخابتان باید تجهیزات و لوازم سفر به جنگل را انتخاب کنید. اما در ادامه اصلی ترین و مهم ترین لوازمی که در سفر به جنگل باید به همراه داشته باشید را ذکر کرده ام.

تجهیزات و لوازم سفر به جنگل

کفش مناسب پیاده روی

به جرات می توان گفت اصلی ترین و مهم تریح لوازم سفر به جنگل، کفش مخصوص پیاده روی است. اگر مقصدتان جنگل است و قصد جنگل نوردی دارید حتما حتما باید کفش پیاده روی را با خود به همراه داشته باشید.

ضد آفتاب یکی از مهم ترین لوازم سفر به جنگل

شاید با خود بگویید که به علت وجود درختان زیاد، نور خورشید چندان هم آزار دهنده نیست. اما بتید بگویم که به هیچ عنوان کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. اشعه آفتاب بسیار مضر است و حتی اگر در سایه درختان هم باشید، باز هم به پوشتتان آسیب می زند.

لباس اضافی

یکی دیگر از مهم ترین لوازم سفر به جنگل، لباس اضافی است. ممکن است در مسیر جنگل مجبور شوید از رودخانه عبور کنید و یا حتی آبشاری را مشاهده کنید و هوس آب تنی به سرتان بزند. به طور کلی به همراه داشتن حداقل یک دست لباس اضافی بسیار مهم است.

خوراکی و تنقلات از ضروری ترین لوازم سفر به جنگل

بسیار مهم است که کمی خوراکی با خود به همراه ببرید. میوه خشک، آجیل و چهار مغر، کنسرو، و کمی غذا و تنقلات سبک و مقوی بسار مهم است و از افتادن قند خون جلوگیری می کند.

آب

مهم ترین لوازم سفر به جنگل آب است. در واقع اگر آب نداشتید به جنگل نروید. بله! وجود آب برای سفر به جنگل همینقدر مهم است. پس به هیچ عنوان آن را فراموش نکنید.

کلام آخر

جنگل نوردی یکی از محبوب ترین تفریحات در میان ایرانیان است. امیدوارم با خواندن این مطلب بتوانید سفری خوب و بدون کم و کسری تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *