ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
دریاچه چورت

دریاچه چورت | زیباترین دریاچه ایران

دریاچه چورت یکینمایی از دریاچه چورت از جاذبه های گردشگری در شمال ایران می باشد. همانطور که می دانید قسمت شمالی کشور دارای آب و هوای بی نظیر و همچنین جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد. یکی از این جاذبه های گردشگری، دریاچه چورت می باشد. اخیرا این دریاچه توجه توریستان و گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است. در واقع این دریاچه شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است. به همین منظور افراد زیادی حاضرند مسافت های طولانی را طی کنند تا از این جاذبه گردشگری دیدن کنند. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره دریاچه چورت و نحوه شکل گیری آن و همچنین امکانات آن را برای شما بیان می نم. پیشنهاد می نکنم بخواندن این مطلب را از دست ندهید. زیرا یقینا پس از مطالعه آن هوس بازدید از آن به سرتان می زند.

دریاچه چورت کجاست؟

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردم این دریاچه در شمال ایران قرار دارد. در حقیقت یکی از جاذبه های دیدنی استان مازندران می باشد. برای دسترسی به این دریاچه ابندا باید خود را به شهر ساری برسانید. سپس از شهر ساری به سمت تکاب حرکت کنید. برای دسترسی به تکاب باید به جاده سمنان – ساری بروید. پس از طی کردن مسیری کوتاه به یک دوراهی می رسید. یکی از این مسیر ها به سمت سد شهید رجایی و دیگری به سمت تکاب می رود. در نهایت از این نقطه پس از طی کردن مسیر در حدود ۱ ساعت به دریاچه چورت می رسید. به یاد داشته باشید که مسیر کوهستانی و پر پیچ و خم می باشد. از شهر تهران تا دریاچه چورت حدود ۳۰۰ کیلومتر راه می باشد. در نتیجه انتخخاب خوبی برای سفر یک روزه می باشد.

 

تاریخچه این دریاچه زیبا

به گفته محلی های این منطقه این دریاچه پس از زلزله ای که در حدود ۱۰۰ سال پیش زمین این منطقه را لرزاند ایجاد شد. در حقیقت در نزدیکی این دریاچه یک چشمه وجود داشت که پس از این زلزله، راه های خروجی اش بسته شد. همین موضوع سبب شد تا این دریاچه شکل بگیرد.

توصیف دریاچه چورت

اگر به بازدید از این دریاچه بروید مترجه وجود تنه ی درختان زیادی در این دریاچه می شوید. البته ناگفته نماند که این تنه های در فصول خاصی از سال سر از آب بیرون می آورند که در ادامه به بررسی این مطلب خواهیم پرداخت. اطراف این دریاچه مملو از درختان و جنگل سرسبز می باشد. همین مساله باعث شده تا چشم انداز این دریاچه بسیار زیباتر شود. به شخصه پیشنهاد می کنم هرزمان که به بازدید از این دریاچه رفتید در اطراف دریاچه و جنگل پیاده روی کنید و از سکوت منطقه لذت ببرید.

امکانات

از امکاناتی که در این دریاچه وجود دارد می توان به قایق رانی و ماهی گیری اشاره کرد. در واقع در این دریاچه ماهی های زیادی وجود دارد که به گفته برخی اهالی روستایی که در نزدیکی این دریاچه وجود دارد این ماهی ها را به داخل آب دریاچه چورت می اندازند. همچنین کمپ زدن در کنار این دریاچه و استفاده از سکوتی که آن را فرا گرفته یکی از امکاناتی است که در کمتر جایی پیدا می شود.

کلام آخر

به یاد داشته باشید که در بازدید از دریاچه چورت بسیار مراقب طبیعت و زیبایی های آن باشید و با روشن کردن آتش در جنگل و همچنین ریختن زباله، آسیبی به آن وارد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *