ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
تخت سلیمان

سفری به تخت سلیمان و جاذبه های گردشگری آن

تخت سلیمان نامی است که از دیرباز بسیار معروف بوده و شهرت جهانی دارد. تخت سلیمان یکی از زیبا ترین جاذبه های تاریخی و گردشگری در شمال غرب ایران است. این جاذبه تاریخی پر از رمز و راز می باشد و هر ساله افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. نا گفته نماند که این شاهکار تاریخی در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. و همین مساله نشان دهنده این است که توریستان زیادی به بازدید از این مجموعه، مسافت های طولانی را طی می کنند و به ایران سفر می کنند.

در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره تخت سلیمان و رمز و راز هایش، و همچنین در مورد جاذبه های دیدنی آن بازگو کنم. این جاذبه گردشری به قدری زیبا و بی نظیر است که بازدید از آن را به شما پیشنهاد می کنم. پس با ما همراه باشید و همه چیز را در مورد تخت سلیمان را مطالعه کنید.

تخت سلیمان کجاست؟

یقینا اولین سوالی که برایتان پیش می آید این است که موقعیت مکانی این جاذبه تاریخی کجاست؟ همانطور که در مطالب بالا مطالعه کردید تخت سلیمان در شمال غربی کشور و در استان آذربایجان فربی واقع شدخه است. در واقع این جاذبه تاریحی از توابع شهرستان تکاب می باشد. در نتیجه برای دسترسی به آن باید ابتدا خود را به شهر تکاب برسانید. سپس در شمال شرقی این شهرستان می توانید به تخت سلیمان دسترسی پیدا کنید.

همه چیز درباره این جاذبه تاریخی

این مجموعه در ارتفاع ۳۰۰۰ متری اط سطح دریا قرار گرفته است. در واقع تخت سلیمان در مزان های قدیم نقطه ای پر رفت و آمد بود. این اثر تاریخی بازمانده از دوران سلطنت ۵ پادشاه در ایران می باشد. بقایای این مجموعه همچنان باقی است و با تماشای آنها می توان عمت آن را در زمان های قدیم حدس زد. در واقع تخت سلیمان بر روی یک تخت سنگ بسیار بزرگ بنا شده است. بر روی این تخت سنگ بزرگ بقایای تاریخی، دریاچه، جاذبه های تاریخی و رمز و راز های زیادی وجود دارد.

دریاچه طلایی

اگر به این جاذبه تاریخی سفر کنید و به بازدید از دریاچه موجود در این مجموعه بروید متوجه طلاهای بسیار موجود در آب این دریاچه می شوید. در واقع در زمان های بسیار قدیم و زمانی که پادشاهان بر این خاک حکومت می کردند، غنیمت های زیادی به داخل این دریاچه ریخته شد. یکی از این پادشاهان کوروش کبیر بود. در واقع کوروش در حال جنگ با دشمنان خود در نزدیکی این دریاچه بود. نقل شده که ایشان قبل از جنگ تصمیم می گیرد که اگر پیروز شد غنایم خود را به داخل دریاچه تخت سلیمان بریزد. در نتیجه پس از پیروزی در آن جنگ، که  غنایم بسیاری هم کسب شده بود، تمامی آن ها را به داخل دریاچه انداخت. از آن پس افراد زیادی طلا ها و غنایم خود را به داخل این دریاچه می ریختند.

دریاچه تخت سلیمان

جاذبه های گردشری در تخت سلیمان

باید بدانید که در این مجموعه فقط دریاچه و بقایای تاریخی وجود ندارد. چشمه های آب گرم، کوه زندان سلیمان، دریاچه ای با جزیره شناور، آتشکده آذرگشسب،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *