ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
جنگل نهارخوران

سفری به جنگل نهارخوران و توصیف آن

جنگل نهارخوران یکی از مکان هایی است که هر قبل از مرگ باید ببیند. در حقیقت جنگل نهارخوران یکی از جنگل هایی است که افراد زیادی در زمان های تعطیلات طولانی مدت و حتی تعطیلات آخر هفته ها، قصد سفر به آن را می کنند. منظره درختان در این جنگل به قدری زیباست که آدم دلش می خواهد تا ابد در آن جا بماند. این جنگل یکی از مناطق طبیعی در استان گلستان است. در واقع این جنگل، شهرت زیادی در ایران دارد و در فصول مختلف، افراد زیادی از نقاط مختلف کشور مسافت های کوتاه و طولانی را طی می کنند تا از نزدیک با زیبایی های این جنگل آَنا شوند.

در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره جنگل نهارخوران و زیبایی های آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم خواندن این مقاله را از دست ندهید. یقینا پس از آشنایی با آن دوست دارید هرچه زودتر به این جنگل بروید و از منظره زیبای آن دیدن کنید.

جنگل نهارخوران کجاست؟

همانطور که در مطالب بالا نیز مطالعه کردید، این جنگل در استان گلستان قرار دارد. در واقع در قسمت جنوبی و جنوب غربی شهر گرگان قرار گرفته است و دسترسی به آن بسیار آسان است. برای دسترسی به آن از شهر تهران ابتدا باید خود را به شرق این شهر برسانید. در واقع باید از طریق جاده فیروزکوه اقدام کنید. در این جاده پس از گذشتن از شهر های آمل و ساری مسیر خود را ادامه دهید تا به گرگان برسید. در شهر گرگان نیز می توانید با استفاده از تابلوهای راهنمایی که در سطح شهر وجود دارند خود را به جنگل نهارخوران برسانید.

همه چیز درباره این جنگل

جالب توین مساله درباره این جنگل قدمت آن است. به گفته کارشناسان قدمت این جنگل بالغ بر ۴۰ میلیون سال می باشد. یقینا قدم زدن در این جنگل بسیار لذت بخش است. این جنگل از نوع جنگل های هیرکانی به شمار می رود و درختان سر به فلک کشیده تمام فضا را گرفته اند. این پارک جنگلی در یکی از بهترین موقعیت های جغرافیایی قرار گرفته است و آب و هوای بی نظیری دارد.
جالب است بدانید که جاده ای پیچ در پیچ از میان جنگل نهارخوران عبور کرده است. تصور کنید رانندگی در جاده که دو طرف آن پوشیده از درختان بلند و سرسبز می باشد چقدر لذت بخش است.پیشنهاد می کنم بازدید از این جنگل را در برنامه های خود قرار دهید.

امکانات جنگل نهارخوران

به علت بازدید زیادی که از این جنگل می شود، امکانات متعددی در آن تعبیه شده است. در حقیقت این امکانات برای افزایش رفاه و راحتی بازدید کنندگان قرار داده شده اند. همچنین برای اینکه مسافران پس از اتمام سفر خود بتوانند خاطره خوبی را از آنجا در ذهن خود داشته باشند. اما امکانات رفاهی این جنگل شامل آلاچیق، میز، نیمکت، محل هایی برای پیک نیک و کمپ زدن، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، نمازخانه، فروشگاه و سوپر مارکت، هتل و …. می باشند.

بهترین زمان بازدید

باید بدانید که جنگل نهارخوران جزو معدود جنگل هایی است که در هر ۴ فصل می توانید به آن سفر کنید. هر ۴ فصل این جنگل بسیار زیباست و در هر فصل، این جنگل منظره بی نظیری را به خود می گیرد. اگر به جنگل نهارخوران سفرکرده اید خاطرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *