ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
دریاچه کیو

سفری به دریاچه کیو و معرفی جاذبه های آن در سال ۹۹

دریاچه کیو یکی از نماد های استان لرستان است. دریاچه کیو جزو محبوب ترین و پربازدید ترین جاذبه های گردشگری در شهر خرم آباد است. این استان با آب و هوای خوبی که دارد جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری را در دل خود قرار داده است. حتی اگر قصد بازدید از تمامی جاذبه های گردشگری این استان را داشته باشید لازم است تا بش از ۱ هفته وقت بگذارید زیرا جذابیت های این شهر تمامی ندارد. اما در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره دریاچه کیو و جذابیت های آن و همچنین موقعیت مکانی آن بیان کنم. اگر قصد سفر دارید و یا اطلاعاتی درباره این دریاچه ندارید پیشناد می کنم این مطلب را مطالعه کنید تا با این دریاچه بیشتر آشنا شوید و بازدید از آن را در برنامه های سفر خود قرا دهید.

دریاچه کیو کجاست؟

این دریاچه محبوب و زیبا در شهر خرم آباد که مرکز استان لرستان است قرار دارد. موقعیت مکانی دقیق این دریاچه در قسمت شمال غربی شهر خرم آباد می باشد. برای دسترسی به این دریاچه از تهران ابتدا باید از طریق اتوبان آزادکان خود را به اتوبان تهران – ساوه برسانید. سپس از این اتوبان راه خود را تا خرم آباد ادامه دهید. در این شهر خود را به خیابان ساحلی برسانید. سپس مسیر خود را به سمت میدان مادر ادامه دهید. در نهایت از این میدان می توانید به راحتی دریاچه را مشاهده کرده و به آن دسترسی پیدا کنید.
نمایی از دریاچه کیو

همه چیز درباره این دریاچه

وسعت دریاچه کیو بالغ بر ۷ هکتار می باشد. شاید برایتان سوال شده باشد که کیو به چه معناست؟ در حقیقت کیو یک کلمه در گویش لری است. معنای این کلمه “به رنگ کبود” و یا “کبود “است. همانطور که مشخص است نام این دریاچه به علت تیره بودن رنگ آب آن انتخاب شده است. البته باید گفت که آب آن بسیار زلال است اما به دلیل وجود پوشش گیاهی در این دریاچه رنگ تیره ای به خود گرفته است. عمق این دریاچه در حدود ۳ تا ۷ متر است.

امکانات دریاچه کیو

به علت توریستی بودن این جاذبه گردشگری و بازدید زیادی که از آن می شود، امکانات متعددی در آن تعبیه شده است. این امکانات تفریحی و رفاهی می باشند و برای تامین رفاه و آرامش بازدید کنندگان تعبیه شده است. از جمله امکانات تفریحی این دریاچه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• شانل سواری
• اسکی روی آب
• جت بات
• قایق سواری
علاوه بر این می توانید در اطراف این دریاچه پیک نیک کنید و اوقات خوبی را در اطراف این دریاچه سپری کنید. لازم به ذکر است که تماشای چشم انداز غروب آفتاب از ساحل این دریاچه بسیار دیدنی و لذت بخش است.

بهترین زمان سفر به این دریاچه

باید گفت که این دریاچه عموما در فصل پاییز خشک می شود. در نتیجه باید حواستان باشد که زمان اشتباهی را برای بازدید از آن انتخاب نکنید. بهترین زمان بازدید از دریاچه کیو فصول گرم سال، و در اصل فصل بهار و تابستان است. در این فصل فضای سبز اطراف دریاچه نیز بسیار دیدنی می شود و سفر شما را کامل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *