ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
غار دانیال

غار دانیال | جاذبه ای دیدنی در استان مازندران

غار دانیال یکی از ۳ غار آبی در ایران می باشد. به عبارتی دیگر در کشورمان ۳ غار وجود دارد که برای بازدید از آنها باید مسیری آبی را طی کنیم. یکی از این غارهای عجیب و دیدنی غار دانیال می باشد. این غار یککی از جاذبه های دیدنی در استان مازندران می باشد که مسیر دسترسی به آن بسیار آسان است. این غار اثری به جای مانده از میلیون ها سال پیش است. در این مقاله قصد دارم هممه چیز را درباره غار دانیال و جاذبه های دیدنی آن بیان کم. توصیه می کنم خواندن این مقاله را از دست ندهید تا با جاذبه های دیدنی شمال کشور بیشتر آشنا شوید و در سفر خود به شمال کشور از این جاذبه دیدنی نیز بازدید کنید.

غار دانیال کجاست؟

این غار زیبا و دیدنی در استان مازندران و در نزدیکی متل قو قرار دارد. در حقیقت فاصله آن با متل قو حدود ۵ کیلومتر است. اگر از مسیر چالوس به استان مازندران بروید و قصد بازدید از این جاذبه دیدنی را داشته باشید باید خود را به سلمان شهر برسانید. در سلمان شهر از طریق مسیر دریا گوشه به سمت روستای دانیال بروید. سپس با پرس و جو از اهالی این روستا به راحتی می توانید مسیر خود را به این غار پیدا کنید.

نمایی از غار دانیال

توصیف این غار

وارد غار که بشوید با دنیایی پر از ظلمات و تاریکی مواجه می شوید. در نتیه به یاد داشته باشید که حتما با خود چراغ قوه به همراه ببرید. پس از پیمودن مسیری کوتاه و در حدود ۱۰۰ متر به قسمت آبی این غار می رسید. از این جا به بعد را باید در درون آب به ادامه مسیر بپردازید. لازم به ذکر است که ارتفاع آب در قسمت های مختلف غار متفاوت است. در برخی قسمت ها ممک است تا مچ پا در آب باشید. اما در برخی قسمت ها باید با شنا کردن مسیر خود را اداه دهید.

قسمت های مختلف غار دانیال

به طور کلی این غار از یک راهروی اصلی و ۲ تالار تشکییل شده است. باید بگویم که نگران طولانی بودن مسیر نباشید زیرا کلا طول مسیر این غار به ۲ کیلومتر نمی رسد. یکی از تالار های این غار متعلق به خفاش ها می باشد. اگر به بازدید از این غار بروید متوجه تعداد زیادی خفاش می شوید که از سقف آویزان شده و خوابیده اند. مسیر دسترسی به تالار بعدی کمی سخت است. برای رسیدن به آن یا باید شنا کنید و از زیر آب خود را به تالار برسانید، و یا باید صخره نوردی کنید و مسیر خود را به تالار بعدی پیدا کنید.

بهترین فصل سفر

شاید برایتان جالب باشد که بدانید دماب هوا در تمام روزهای سال در این غار یکسان است. به طور کلی دمای هوا در این غار کمی چایین است. به خصوص هرچه بیشتر مسیر را طی کنید هوا نیز سرد تر می شود. پس می توانید در هر فصلی که خواستید به این غار بروید.. اما به یاد داشته باشید که یکی از مهم ترین لوازم برای بازدید از این غار به همراه داشتن یک دست لباس اضافه می باشد. پس اگر در فصل زمستان به بازدید از این غار رفتید بدانید که پس از بیرون آمدن از غار باید سرمای هوا را تحم کنید و لباس خود را عوض کنید.

پیشنهاد می کنم بازدید از غار دانیال را در برنامه های خود قرار دهید. این غار یکی از زیباترین پدیده ی طبیعی در ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *