ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰

معرفی ایران مال | بزرگ ترین بازار خاورمیانه

ایران مال نامی است که امروزه بر سر زبان همه می باشد. ایران مال مکانی‌ست که هر چند عملیات ساخت آن هنوز تمام نشده است، اما افراد زیادی طاقت نمی آورند و به بازدید از آن می روند. این سازه شگفت انگیز و عظیم الجثه در میان تمام سازه هایی که در منطق خاورمیانه وجود دارند سر بلند کرده و شهرت بسیاری را در زمان کوتاهی کسب کرد است. این مجموعه دارای کامل ترین امکانات تفریحی و رفاهی می باشد. همین مساله سبب شده تا افراد زیادی از اقصی نقاط تهران و حتی ایران به تهران بیایند و به بازدید از این مجموعه بروند. در این مقاله ققصد دارم همه چیز را درباره ایران مال و امکانات و جاذبه های گردشگری در آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم خواندن این مقاله را از دست ندهید تا با تمامی امکانات این مجموعه آشنا شوید.

ایران مال کجاست؟

این مجموعه تفریحی گردشگری در غرب شهر تهران و در اتوبان شهید خرازی قرار گرفته است. این مجموعه از جنوب با پارک چیتگی و از جنوب شرق با دریاچه شهدای خلیج فارس همسایگی دارد. همچنین اتوبان شهید همدانی در جنوب این مجموعه و اتوبان شهید خرازی در شمال آن قرار گرفته است.

کتابخانه ایران مال

این بازار بزرگ متعلق به کیست؟

اگر به ایران مال بروید متوجه آرم بانک آینده در نقاط مختلف این بازار می شوید. در نتیجه باید گفت که این مجموعه عظیم متعلق به علی انصاری موسس بانک آینده می باشد.

بخش های مختلف ایران مال

در ایران مال، تمامی امکاناتی که می توانید تصویر کنید وجود دارد. در حقیقت ما امکانات این بازار بزرگ را به بخش های کوچک تر تقسیم کردیم تا راحت تر به معرفی آنها بپردازیم. در ایران مال بخشی عظیم به امکانات ورزشی تخصیص داده شده است. بخشی دیگر از این مجموعه شامل مغازه ها و برند های معروف ایرانی و خارجی می باشد. بخش های دیگر آن شامل پردیس سینمایی، مرکز نمایشگاهی، کافه ها، رستوران، هتل، و … می باشد.

مجموعه ورزشی

در این مجموعه زمین ها و امکانات زیادی برای ورزش های متعدد در نظر گرفته شده است. از مکانات این بخش می توان به سالن بدن سازی، استادیوم مخصوص ورزش های توپی، پیست یخ، مجموعه اسکواش، مرکز آمادگی جسمانی، مجموعه استخر های شنا، بولینگ، زمین مخصوص دو میدانی، و ….. اشاره کرد.

پردیس سینمایی

پردیس سینمایی مجموعه ایران مال در مساحتی نزدیک به ۶ هکتار ساخته شده است. در این مجموعه ۱۲ سالن سینما وجود دارد. همچنین در ساخت سالن های سینمای این مجموعه آخرین فناوری ها استفاده و به کار گرفته شده است.

کافه و رستوران

مساحت عظیمی از این مجموعه صرف سات کافه و رستوران شده است. در این مجموعه بالغ بر ۲۰۰ کافه و رستوران وجود دارد تا بازدید کنندگان بتوانند اوقات خوبی را در آن سپری کنند. یکی از زیبا ترین کافه های این مجموه نیز در قسمت کتابخانه ایران مال قرار دارد. پیشنهاد می کنم اگر به بازدید از این مجموعه رفتید، از کتابخانه آن دیدن کنید و لحظاتی را در کتابخانه آن بنشینید و از کافه هایی که در این کتابخانه تعبیه شده اند استفاده کنید.

به طور کلی پیشنهاد می کنم بازدید از این مجموعه عظیم را در برنامه های خود قرار دهید و از امکانات این مجموعه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *