ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
باغ ارم شیراز

معرفی باغ ارم شیراز

شهر شیراز شهری است که در آن بناها و جاذبه های تاریخی متعددی وجود دارد. علت هم این است که در زمان های بسیار قدیم، از این شهر به عنوان پایتخت ایران استفاده می شد. همین مساله باعث شده است که شهر شیراز شهری زیبا و با تمدن دیرینه شناخته شود. همچنین سبب شده تا این شهر، به یک شهر توریستی تبدیل شود و افراد زیادی به بازدید از بناهای تاریخی و جاذبه های این شهر مسافت های کوتاه و طولانی را طی کنند. یکی از زیباترین بناهای تاریخی موجود در شیراز، باغ ارم است. این باغ به قدری زیبا است که هر ساله توریستان و گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان و ایران به سمت خود جذب می کند.
در این مطلب قصد دارم همه چیز را درباره باغ ارم شیراز و جذابیت های آن بیان کنم. توصیه می کنم واندن این مطلب را از دست ندهید تا با یکی از زیباترین بناهای تاریخی آشنا شوید و حتی بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید.

مشخصات باغ ارم شیراز

این باغ در مساحتی بالغ بر ۱۱۰ هکتار ساخته شده است. در آن انواع مختلف گیاهان و درختان کاشته شده است. این گیاهان، چشم انداز باغ ارم را دو چندان می کند. از محسور کننده ترین بناها و آثار این باغ می توان به ۲ مورد اشاره کرد. عمارت بزرگی که در وسط این باغ وجود دارد بسیار مجذوب کننده است و افراد زیادی برای بازدید از آن به شیراز می روند. یکی دیگر از آثار محسور کننده در این باغ، درخت کهنسالی است که در آن وجود دارد. گفته شده است که این درخت بالغ بر ۱۰۰۰ سال سن دارد. این درخت یک سرو است که از سال ها پیش در این زمین ها وجود داشته است.

باغ ارم

تاریخچه ساخت

تخمین شده است که این باغ در زمان سلجوقیان ساخته شده است. زیرا رسما هیچ مدرکی که نشان دهنده سانده آن وجود ندارد. اما کارشناسان تخمین زده اند که این بنای زیبا در دوره سلجوقیان ساخته شده است. علت هم این است که در آن زمان، شاهان این دوره، فضاهای سبز متعددی را در شیراز ساختند. به همین علت ممکن است باغ ارم نیز در این دوره ساخته شده باشد.
طبق گفته کارشناسان، در زمان قاجار، در این باغ عمارت بزرگی ساخته شد. سپس قشقایی ها نیز عمارت و بناهای متعدد دیگری را در این باغ ساختند. سرانجام در زمان پهلوی این باغ زیبا به دست دانشگاه شیراز سپرده شد.

چه زمانی می توانید از باغ ارم شیراز دیدن کنیم؟

در حقیقت همه روزهای سال به جز روزهای تعطیلی رسمی، می توانید از این باغ دیدن کنید. ساعت بازدید از این باغ در روزهای مختلف سال، متفاوت است. در حقیقت در ماه های فروردین و اردیبهشت می توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب از این باغ دیدن کنید. اما ساعت بازدید در بقیه روز های سال متفاوت است. برای بازدید از باغ ارم شیراز در سایر روز ها می توانید از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ ظهر، و سپس از ۱۴:۳۰ ظهر تا ساعت ۵ بعد از ظهر، اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *