ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
روستای فیلبند

معرفی روستای فیلبند و زیبایی های آن

شمال کشور آنقدر مناطق دیدنی و گردشگری دارد که حتی اگر هر روز سال به جاذبه گردشگری جدیدی بروید، باز هم تمام نمی شود. هر نقطه از شمال کشور دارای جاذبه های گردشگری متفاوت و زیبا می باشد. همچنین بازدید از هرکدام از این مناطق نیز جای خود را دارد. هر منطقه زیبایی خاص خود را دارد و با بقیه مناطق متفاوت است. خلاصه بگویم زیبایی های شمال تمامی ندارد. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره فیلبند و ججاذبه های دیدنی آن بیان کنم.
حتما تا به حال نام آن را شنیده اید. این روستای ییلاقی در ارتفاعات رشته کوه البرز قرار گرفته است و سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف کشور مسافت های کوتاه و طولانی را طی می کنند تا به دیدن این روستا بیایند. پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با روستای فیلبند آشنا شوید و مقصد بعدی خود برای سفر را بشناسید.

روستای ییلاقی فیلبند کجاست؟

این روستا در ارتفاعات استان مازندران قرار گرفته است. در حقیقت فاصله نسبتا کمی با شهر آمل دارد. راه دسترسی به آن نیز بسیار آسان است. اگر قصد دارید از شهر تهران به این روستا بروید باید خود را به شرف شهر تهران و جاده هراز برسانید. در این جاده باید مسیری در حدود ۱۴۰ کیلومتر را بپیمایید و سپس خروجی این روستا را می بینید. این جاده مستقیم به روستا می رسد و می توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

فیلبند (1)

همه چیز درباره این روستا

همانطور که گفتیم این روستا در ارتفاعات استان مازندران قرار گرفته است. در واقع روستای فیلبند با قرار گیری در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا بلند ترین روستا در این استان است. به همین منظور به آن لقب ” بام مازندران” را نیز داده اند. این منطقه ییلاقی در ۶ ماه سال بر فراز ابر ها قرار می گیرد. در حقیقت اگر به این روستا بروید، بر فراز ابرهای قرار می گیرید و چشم انداز زیبای منظره شما را شگفت زده می کند.
پیشنهاد می کنم حتما یک بار به این روستا بروید و این چشم انداز زیبا را ببینید. حتی اگر توانستید، در هنگام طلوع یا غروب آفتاب خود را به آن جا برسانید. منظره طلوع و غروب آفتاب از این روستا بسیار دیدنی است.

بهترین زمان سفر به روستای ییلاقی فیلبند

همانطور که مشخص است آب و هوای این روستا در فصول سرد سال بسیار سرد و غیر قابل تحمل است. حتی در فصل پاییز، سکنه این روستا خانه های خود را ترک می کنند و به منطقه ای گرم می روند. در نتیجه بهترین زمان برای سفر به این روستا فصول بهار و تابستان است. البته لازم به ذکر است که اخیرا این روستا شهرت بسیاری در میان مردم پیدا کرده است. ممکن است که پس از سفر به آن جا حتی نتوانید جایی برای نشستن پیدا کنید. به هر حال این روستا دیگر بکر نیست و آوازه آن در همه جا پیچیده است. اما باید گفت که در فصل بهار نسبتا جمعیت کمتری به آن سفر می کنند و زمان مناسبی برای سفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *