ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
آبشار گزو

همه چیز درباره آبشار گزو و توصیف آن

آبشار گزو یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در ایران است. در واقع، در شمال کشور، مناطق و جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی وجود دارد. جنگل، غار، دریاچه، رودخانه، آبشار، کوه ها و بسیاری از مناطق دیگر، از جاذبه هایی هستند که در شمال کشور به وفور یافت می شوند. البته لازم به گفتن نیست و خودتان می دانید که قسمت شمالی کشور، چقدر جاذبه دیدنی و گردشگری دارد. آبشار یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی است که تماشای آن بسیار لذت بخش است و حال و هوای خوبی را به انسان ها القا می کند. در این مطلب قصد دارم آبشار گرو، که یکی از زیباترین آبشارهای ایران است را به شما معرفی کنم. خواندن این مطلب را از دست ندهید تا شما هم با حاذبه های گردشگری ایران، بیشتر آشنا شوید.

آبشار گزو کجاست و راه های دسترسی به آن

این آبشار، یکی از محبوب ترین جاذبه های دیدنی در استان مازندران است. موقعیت مکانی دقیق این آّشار، در منطقه لفور این استان است. برای دسترسی به آن از شهر تهران ابتدا باید خود را به شرق تهران برسانید. یکی از جاده های معروف موجود در شرق تهران که به شمال منتهی می شود، جاده فیروزکوه است. در نتیجه باید خود را به جاده فیروزکوه برسانید. در این جاده باید انقدر بروید تا به نزدیکی پل سفید برسید. قبل از پل سفید، خروجی ای وجود دارد که شما را به سمت روستای جوارم می برد. در این جاده پس از رد کردن سد لفور و طی کردن مسیر آن، در نهایت به آبشار گزو می رسید.

توصیف این آبشار

یکی از عجیب ترین و جالب ترین ویژگی های این آبشار این است که ارتفاع آن بالغ بر ۵۳ متر می باشد. تصور کنید چه منظره ی زیبایی است. تا چشم کار می کند پوشش گیاهی و سرسبزی وجود دارد. در کنار این فضاهای سبز، آبشاری با بلندای ۵۳ متر وجود دارد. اگر به نزدیکی آبشار گزو بروید، حوضچه ای را مشاهده می کنید که در پایین آن شکل گرفته است. یکی از تفریحات لذت بخش در این منطقه، آب تنی در حوضچه آن است. همچنین باید بدانید که رطوبت هوا در نزدیکی این آبشار به خصوص در فصل تابستان کمی بالا است.

لوازم و تجهیزات سفر به این جاذبه گردشگری

بسیار مهم است که قبل از سفر، از لوازم و تجهیزات مناسب برای سفر خود آگاهی داشته باشید و بدانید چه وسیله هایی را با خود به همراه ببرید. یکی از ویژگی های این منطقه این است، که رطوبت هوا کمی بالاست. به ویژه اگر در نزدیکی آبشار بایستید، ذرات و شبنم های آب را کاملا حس می کنید. در نتیجه ضروری است که با خود لباس اضافی به همراه ببرید.

بهترین فصل سفر به آبشار گزو

همانطور که می دانید در فصل تابستان، آب و هوای شمال کشور نسبتا شرجی می شود. در نتیجه توصیه می کنم که در فصل تابستان به بازدید از این آبشار نروید. اما بهترین زمان سفر به آبشار گزو، فصول بهار و پاییز است. در هر کدام از این فصول، چشم انداز این منطقه بسیار دیدنی و خاص است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *