ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰

همه چیز درباره پارک جنگلی شهید زارع

مناطق شمالی ایران به دلیل موقعیت مکانی خوبی که دارند، بسیار سرسبز و زیبا می باشند. در حقیقت هر زمان که به شمال کشور بروید، باز هم جاذبه گردشگری جدیدی وجود دارد که می توانید از آن بازدید کنید. شاید برای شما هم پیش آمده است که در تعطیلات آخر هفته و همچنین در ایام تابستان و تعطیلات بهاری به دنبال مکانی برای گشت و گذار و استراحت بگردید. در این مقاله قصد دارم مکانی مناسب برای گشت و گذار و فاصله گرفتن از شلوغی و مشغله معرفی کنم. پارک جنگلی شهید زارع، پارکی زیبا و دیدنی می باشد که در استان مازندران واقع شده است. اگر قصد سفر دارید اما نمی دانید به کجا سفر کنید پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید. مطمئنم پس از مطلالعه این مقاله ، مقصد بعدی سفر خود را پارک جنگلی شهید زارع انتخاب خواهید کرد.

توصیف پارک جنگلی شهید زارع

این پارک جنگلی بسیار زیبا به تازگی و با هدف بازده و رضایت بالا ساخته شده است. این پارک در دامنه های رشته کوه البرز قرار دارد. در نتیجه چشم انداز این کوه در کنار درختان سرسبز و زیبای آن بسیار دیدنی و آرامش بخش است. در این پارک امکاناتی تعبیه شده است تا افراد بتوانند به راحتی در آن اقامت داشته باشند. همین مساله توجه افراد زیادی را به این پارک معطوف می کند و افراد زیادی برای پیک نیک کردن و اقامت های شبانه خود ، این پارک را انتخاب می کنند. وسعت این پارک جنگلی ۷۰ هکتار می باشد که در این مساحت بالا، امکانات بسیار زیادی برای رفاه بازدید کنندگان تعبیه شده است.

پوشش گیاهی

در پارک جنگلی شهید زارع ، پوشش گیاهی متنوع زیادی وجود دارد. انواع مختلف درختان با قد سر به فلک کشیده ، چشم انداز این پارک را دو چندان کرده اند. برخی از انواع این پوشش گیاهی عبارتست از: کاج، کاج تهرانی ، کاج سیاه ، زربین ، انجیلی ، بلوط و ….

امکانات این پارک جنگلی

همانطور که در مطالب بالا نیز گفتم این پارک با هدف رضایت بازدید کنندگان ایجاد شد و در نتیجه امکانات رفاهی بسیار زیادی در آن تعبیه شده است. از این امکانات رفاهی می توان به سوپر مارکت، قهوه خانه، کباب خانه ، زمین های بازی ، سرویس بهداشتی ، نمازخانه ، و … اشاره کرد.

امکانات پارک جنگلی شهید زارع

 

بهترین زمان بازدید از این جاذبه گردشگری

همانطور که می‌دانید فصل تابستان زمان مناسبی برای سفر به شمال کشور نیست. اما  با این وجود به دلیل طبیعت زیبا و دیدنی ای که مناطق شمال کشور در تابستان دارند، افراد بسیاری این زمان را برای سفر های شمالی خود انتخاب می کنند. پارک جنگلی شهید زارع نیز از این قاعده مستثنی نیست و تابساتان های گرم و شرجی ای دارد. اما افراد بسیاری این فصل را برای سفر و بازدید انتخاب می کنند. به طور کلی بهترین زمان بازدید از اینجاذبه گردشگری ، فصل بهار می باشد. علاوه بر فصل بهار، فصل پاییز نیز زمان مناسبی برای سفر به پارک جنگلی شهید زارع می باشد.

موقعیت مکانی پارک جنگلی شهید زارع

همانطور که در مطالب بالا نیز مشاهده کردید ، این پارک جنگلی در استان مازندران قرار دارد. برای دسترسی به این پارک جنگلی از تهران سه مسیر انتخابی دارید. جاده هراز ، جاده فیروزکوه و جاده کندوان. اگر قصد دارید در کمترین زمان به این جاذبه گردشگری برسید ، پیشنهاد می کنم جاده هراز راانتحاب کنید. اگر این مسیر را انتخاب کردید باید پس از رد کردن شهر بومهن، به سمت امام زاده هاشم بروید. اما اگر به زیبایی مسیرتان اهمیت می دهید پیشنهاد می کنم از طریق جاده چالوس خود را به این منطقه برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *