ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
نمایی از بوستان یاس

گذری از بوستان یاس فاطمی

شاید تا به حال نام بوستان یاس فاطمی به گوشتان خورده باشد. در سال های اخیر فعالیت های زیادی در راستای گسترش فضای سبز تهران انجام شده است. پارک های متعددی در تهران بهره برداری شدند و پارک جنگلی های تهران و اطرافش درختکاری شدند. با گذر زمان، جمعیت شهر تهران افزایش چشمگیری داشته است و به همین سبب میزان آلودگی و شلوغی این شهر بسیار زیاد شده است. به همین علت افزایش فضای سبز در تهران اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. این عمل هم از آلودگی هوا می کاهد و هم مکانی تفریحی برای ساکنین تهران ایجاد می شود تا آن ها بتوانند برای فرار از شلوغی شهر و گذراندن تعطیلات آخر هفته خود اوقات خود را در این جاذبه های گردشگری بگذرانند.

در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره بوستان یاس فاطمی و امکانات آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم این مطلب را بخوانید تا شما هم با این جاذبه گردشگری در تهران آشنا شوید و بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید.

توصیف این بوستان

وسعت بوستان یاس فاطمی به قدری زیاد است که یکی از پر تردد ترین اتوبان های این شهر از میان آن عبور کرده است. در واقع این پارک جنگلی با وسعتی بالغ بر ۱۴۰۰ هکتار لقب بزرگ ترین پارک جنگلی شهر تهران را به خود گرفته است. گذر اتوبان بابایی از میان این پارک جنگلی سبب شده تا این پارک به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم شود. جالب است بدانید که نیمه شمالی این بوستان در دست شهرداری منطقه ۱ و نیمه جنوبی آن در دست شهرداری منطقه ۴ تهران می باشد. در این بوستان بزرگ امکانات رفاهی و تفریحی متعدی وجود دارد. که در ادامه به معرفی و بررسی این امکانات می پردازیم.

بوستان یاس

امکانات رفاهی بوستان یاس فاطمی

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، این بوستان به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم شده است که شهردار ۲ منطقه متفاوت در تهران مسولیت رسیدگی به این پارک جنگلی را دارند. همین مساله نشان می دهد که امکانات این دو نیمه کمی با هم متفاوت هستند. به طور کلی در این بوستان بزرگ سرویس های بهداشتی متعددی وجود دارد. اما لازم به ذکر است که بیشتر این سرویس های بهداشتی در قسمت شمالی بوستان یاس فاطمی قرار دارد. در بوستان جنوبی تنها یک سرویس بهداشتی وجود دارد که آن هم کانکس است. اما سرویس های بهداشتی بوستان شمالی کمی بهتر از سرویس های نیمه جنوبی این پارک می باشند.

علاوه بر این از امکانات دیگر این بوستان می توان به آلاچیق، نیمکت، کباب پز، پارک بازی، وسیله های ورزشی، پیست دو چرخه سواری و … اشاره کرد. به یاد داشته باشید که در این بوستان هیچ گونه بوفه و سوپرمارکتی وجود ندارد. در نتیجه قبل از سفر به این پارک تمامی خوراکی ها و تنقلات مورد نیاز را با خود به همراه ببرید.

امکانات تفریحی این بوستان

در این بوستان امکانات تفریحی متعددی مانند امکان صخره نوردی و سنگ نوردی برای کودکان، میز تنیس، فوتبال دستی، باشگاه، و …. اشاره کرد.

بوستان یاس فاطمی کجاست؟

این بوستان در محدوده شمال شرقی تهران قرار دارد. برای دسترسی به آن ابتدا باید خود را به اتوبان بابایی برسانید، سپس در این اتوبان به سمت شرق برانید و خروجی بوستان یاس را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *