ش٫ خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰
ترفندهای خنک ماندن در تابستان

۴ مورد از ترفند های خنک ماندن در تابستان

همانطور که می دانید فصل تابستان ، با گرمای بیش از حدی که دارد باعث آزار و اذیت می شود و لذت یک تفریح و یا مسافرت را از ما می گیرد. اما چه کار کنیم تا در فصل تابستان خنک بمانیم؟ چه اقداماتی به خنک ماندن بدن ما در فصل تابستان کمک می کند؟ ما در این مقاله ترفند های زیادی را در راستای خنک ماندن در فصل گرم تابستان معرفی کردیم. پس پیشنهاد می کنم ادامه مطلب را مطالعه کنید تا شما هم بتونید در این فصل از تفریحات و برنامه های تابستانی خود لذت ببرید.

برای خنک ماندن در تابستان چه کار کنیم؟

با وجود اینکه در فصل تابستان هوا به شدت گرم می شود و حتی در مواقعی به همه توصیه می شود تا خانه های خود را ترک نکنند ، اما باز هم هوس سفر رفتن و یا تفریح به سر آدم می زند. برخی افراد به مناطق خنک سفر می کنند. اینجور مواقع ، زمان مناسبی برای رفتن به ییلاق ها و قرار گرفتن در طبیعت می باشد. اما با این وجود افراد بسیاری نیز وجود دارند که هوس رفتن به دریا و برخی از مناطق گردشگری که آب و هوایی گرم دارند سفر کنند. به این معنا که گاهی حتی هوای گرم هم جلودار نیست و نیاز به مسافرت ، به شدت احساس می شود.

علاوه بر این به علت اینکه تعطیلات در این فصل وجود دارد اکثر افراد گزینه ی دیگری برای سفر ندارند و فقط در تابستان می توانند به مسافرت بروند. مناطق شمالی و جنوبی کشور که دارای سواحل زیادی می باشد یکی از محبوب ترین مکان ها برای سفر در نزد مردم می باشد. به همین علت در این مطلب سعی کرده ام تا بهترین ترفند ها را به شما آموزش دهم تا بتوانم کمک بزرگی به شما کرده باشم.

برای خنک ماندن در تابستان چه لباسی بپوشیم؟

لباس های خنک تابستانی

اصولا لباس های رنگ تیره ، جاذب گرما هستند و گرمای بسیار زیادی را به خود جذب می کنند. به همین علت پیشنهاد می کنم لباس هایی را که رنگ روشنی دارند انتخاب کنید. این لباس ها کمک  بسیار بزرگی به خنک ماندن شما می کنند و درجه جذب گرما را به شدت کاهش می دهند. علاوه بر رنگ لباس ، جنس آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از لباس ها برای پوشیدن در فصل تابستان طراحی شده اند. لباس های نخی جزو خنک ترین لباس ها می باشد که مناسب پوشیدن در فصل تابستان هستند. به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان لباس های پلاستیکی را نپوشید. زیرا در گرمای تابستان ، به بدنتان می چسبد و گرمای بیشتری را جذب بدنتان می کند.

کفش مناسب برای خنک ماندن در تابستان

همانطور که می دانید کفش های خاصی برای فصل تابستان طراحی شده است. کفش های صندل بسیار مناسب هوای گرم و تابستان می باشند. شاید فکر کنید پوشیدن کتانی کار درستی باشد زیرا بسیار راحت است. اما باید بگویم که کفش های صندل و تابستانی ، به علت اینکه هوای کافی را به پاهایتان می رساند ، بسیار مناسب گردش و تفریح در تابستان می باشند. پوشیدن کتانی را به هیچ عنوان به شما توصیه نمی کنم زیرا باعث رویش قارچ می شود.

میوه های خنک بخورید

برخی از میوه ها هستند که باعث می شوند آب بدنتان تامین شود و دمای بدنتان را پایین می آورند. این میوه ها مخصوص تابستان هستند و خوردن آن ها را به شدت به شما توصیه می کنم. میوه هایی مانند هندوانه ، طالبی ، گرمک ، ملون و …. از این نوع میوه ها هستند.

میوه های خنک تابستانی

آب بخورید

هوای گرم باعث می شود تا آب بدنتان به سرعت و شدت بیشتری تخلیه شود. کمبود آب در بدنتان ضرر بسیار زیادی دارد. توصیه می کنم هر کجا که می روید آب به مقدار کافی را با خود به همراه ببرید و به طور مکرر آن را بنوشید. علاوه بر آب می توانید از نوشیدنی های مخصوص تابستانی نیز استفاده کنید و بدنتان را خنک نگه دارید. یکی ار مهم ترین نوشیدنی هایی که به خنک ماندن شما کمک می کند ، آب نارگیل است. همچنین توصیه می کنم از خوردن نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.

یکی دیگر از نمات خنک ماندن در تابستان ، خوردن غذاهای تند می باشد. خوردذن این غذا ها کمک بسیار زیادی به خنک ماندن شما می کند. همچنین نوشیدنی های خنک نیز گزینه ی خوبی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *